MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Eğitim Programı Düzenlendi

Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Eğitim Programı Düzenlendi

Suriyeli Öğretmenlere Yönelik Eğitim Programı Düzenlendi 

Mersin’de bulunan Geçici Eğitim Merkezlerinde gönüllü olarak görev yapan Suriyeli öğretmenlere yönelik eğitim programı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen eğitim programına ilimize bağlı Akdeniz, Mezitli ve Toroslar ilçelerinde bulunan Geçici Eğitim Merkezlerinde görevli Suriyeli öğretmenler katıldı.

Programa, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Yabancılara Yönelik Yürütülen Eğitim Hizmetleri sorumlusu Eğitim Uzmanı Selman Işık, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, Mezitli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Yalkın, Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Yardımcısı Merve Uslu, UNICEF Sorumlusu Hande Dilaver ve program eğitimcileri, eğitim koordinatörleri ve Suriyeli öğretmenler katıldı.

Suriyeli öğretmenlere mesleki yeterlilik, iletişim ve verimlilik konularında eğitimler verilecek

Suriyeli öğretmenlere mesleki yeterlilik, iletişim, verimlilik konularında eğitimler verirken aynı zamanda moral ve motivasyonlarını arttırmaya yönelik etkinlikler de düzenlendi.

23 Eylül 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan 2014/21 nolu Genelge gereği Mersin ilimizde Yabancılara yönelik eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere genelgenin yayınlanmasının ardından Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde İl Komisyonu oluşturulduğunu ve çalışmalara başlandığını anlatan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, Mersin’de kurulmuş olan Geçici Eğitim Merkezleri ve bu merkezlerde öğrenim gören öğrencilerle ilgili bilgiler verdi.

Suriyeli öğrencilere Türkçe Dil ve Türkçe Kültür dersleri de verilecek

2014-2015 yılında toplam 12 bin 253 Suriyeli öğrencinin eğitim hizmeti aldığını belirten Bağış, Mersin ilinde ikamet eden ve okul çağında bulunan bütün Suriyeli öğrencileri okullaştırmak istediklerini ifade etti.

Suriyeli öğrencilere kurulan Geçici Eğitim Merkezlerinde Türkçe dil ve Türkçe kültür dersleri de verileceğini sözlerine ekledi.   

İçel Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen eğitim programı iki gün sürecek. 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.