MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkçe ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmenlerine Yönelik e-İçerik Eğitimleri Başladı

Türkçe ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmenlerine Yönelik e-İçerik Eğitimleri Başladı

Türkçe ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmenlerine Yönelik e-İçerik Eğitimleri Başladı

Türkçe ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmenlerine yönelik düzenlenen e-İçerik Eğitimlerinin açılışı Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda yapıldı. Açılışa; YEĞİTEK Genel Müdürü Dinçer Ateş, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cevat Çakar, SEBİT Genel Müdür Yardımcısı Sadi Türeli ve kursiyer öğretmenler katıldı.

“Dünyanın en büyük Eğitim Bilişim Ağına sahibiz”

YEĞİTEK Genel Müdürü Dinçer Ateş açılışta yaptığı konuşmada, “Bakanımız Sayın Nabi Avcı’nın selamlarını öncelikle size iletiyorum. Fatih Projesi kapsamında yılda 120 ila 130 bin arası öğretmenimizi eğitimden geçiriyoruz. Dünyada ilk kez bir eğitim bakanlığı elektronik içerik geliştirme konusunda öğretmenlerine eğitim vermiş oluyor. Şu anda 115 arkadaşımız burada eğitimden geçirilecek” diye konuştu.

FATİH Projesinin yalnızca bir tablet projesi olmadığını ifade eden Ateş, “Devlet öğrencilerine tablet dağıtmak üzere proje yapmaz. YEĞİTEK ve SEBİT’te yaklaşık 700 kişi bu proje için çalışıyorlar. Bunu aslında Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi olarak tanımlıyoruz”

“Öğretmenlerin bu işin içinde olması gerekiyor”

Ateş, “Bu noktada önemli olan e-içeriklerin hazırlanarak öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmasıdır. Yaklaşık 4 yıldır bu projeyi yürütüyoruz. Birçok okulumuza etkileşimli tahta hâlihazırda kurulmuş, tablet bilgisayar dağıtımları ise devam etmektedir. Projenin can suyunu ise EBA oluşturuyor. Dünya’nın en büyük eğitim bilişim ağına sahip olduğumuzu gururla ifade etmek isterim” dedi.

                İşin asıl sahibi olan öğretmenlerin bu projenin içerisinde yer alması gerektiğini kaydeden Ateş, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak Dünya’da Çin Ordusundan sonra en büyük organize yapıya sahibiz. İçeriklerin öğrencilerin seviyesine uygun hale getirilmesi gerekiyor. Dolayısıyla EBA’da kendi başına duran bir içerik çok fazla bir şey ifade etmiyor. Öğretmenlerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda içerik oluşturdukları bir ekosistem oluşturmaktan bahsediyorum. İhtiyaçlarla beraber programlarda değişiyor. Zamanın ruhu değişiyor. Ne kadar öğrenci profili varsa o kadar içeriğe ihtiyaç duyar hale geliyoruz” ifadesini kullandı.

“e-İçerik Eğitimlerinin ev sahipliğini yapmaktan onur duyuyoruz”

Milli Eğitim Müdürü Koca ise “FATİH Projesinin en önemli 5 bileşeninden biri e-İçerik geliştirmedir. Türkiye’nin değişik illerinden gelen Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri ile beraber yeni bir seminer dönemine başlamış bulunuyoruz. 6 haftadan beri e-içerik eğitimleri devam ediyor. İlimizin 7’incisi düzenlenen bu eğitimlere ev sahipliği yapması ve siz değerli misafirlerimizi burada ağırlamaktan dolayı büyük bir onur ve kıvanç duyuyoruz” dedi.

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.