MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yedi Ülkeden İlimize Gelen Eğitimci Heyet İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül’ü Ziyaret Etti

Ulusal Ajans tarafından desteklenen Yenilik Transfer Projesi kapsamında Mersin’e gelen heyet İl Milli eğitim Müdürümüz Hasan Gül’ü makamında ziyaret etti... 
Yedi Ülkeden İlimize Gelen Eğitimci Heyet İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül’ü Ziyaret Etti

Yedi Ülkeden İlimize Gelen Eğitimci Heyet İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül’ü Ziyaret Etti

 

Ulusal Ajans tarafından desteklenen Yenilik Transfer Projesi kapsamında Mersin’e gelen heyet İl Milli eğitim Müdürümüz Hasan Gül’ü makamında ziyaret etti.

İl Milli eğitim Müdürümüz Hasan Gül’ü ziyaret eden heyet arasında Slovakya, İspanya, Litvanya, Romanya, Belçika ve Fransa’dan Yetişkinlere yönelik faaliyet gösteren resmi, özel ve yerel yönetimlere bağlı eğitim kurumlarının yöneticileri yer aldı.

 

Gül: Yenilik Transfer Projesi, Yetişkin Eğitimine Önemli Katkılar Sağlayacak

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, yapılan bu anlamlı çalışmadan ve çalışmanın Mersin’de gerçekleştiriliyor olmasından dolayı teşekkürlerini iletti.

Mersin Milli Eğitim müdürlüğü bünyesinde yapılan çalışmalardan bahseden Gül, ilimizin eğitim durumu, proje faaliyetleri, okullaşma oranları, okul projeleri ve eğitim kampüsü çalışmalarıyla ilgili heyete bilgiler verdi.

Heyette bulunan misafirler tek tek söz alarak uygulanan projeyle ve Mersin’le ile ilgili düşüncelerini paylaştılar.   

 

İyi Uygulamalar Türkiye’ye Transfer Edilecek

Ulusal Ajans tarafından desteklenen Yenilik transfer Projesi Mersin’de Yenişehir Halk eğitim Merkezi ortaklığıyla yürütülüyor.

Projeyle Mesleki eğitimde Avrupa’daki iyi uygulamaların kurumsal ve müfredat düzeyinde Türkiye’ye transfer edilmesi hedefleniyor. Yedi ülkede gerçekleştirilecek pilot uygulamalarla işgücü piyasasının ihtiyaçları analiz edilerek mevcut eğitim programlarına yenilikçi yaklaşımlar getirilecek.

334.428 Euro’luk bütçeye sahip proje 24 ay süreyle ilimizde uygulanacak.

 

Proje, Eğitim Programlarıyla Desteklenecek

Bu kapsamda Mersin’e gelen heyet bu transferin gerçekleşmesi için bir takım çalışmalarda bulunacaklar. İlimizde beş gün kalacak olan yabancı heyet tarafından bu süre içerisinde Mersin Adlan Otelde ayrıca bir bilgilendirme yapılacak ve eğitim verilecek. Eğitime ilimizde bulunan Halk eğitim kurumlarının yöneticileri, öğretmenleri ve usta öğreticileri katılacak.

 

Konuklara El İşi Yöresel Hediyeler Verildi

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gül, misafirlere Halk Eğitim merkezlerimizde yapılmış olan el işi yöresel hediyeler verdi. Misafirler çekilen hatıra fotoğrafının ardından Milli eğitim Müdürlüğünden ayrıldılar.

 

 Yedi Ülke ZiyaretiYedi Ülke ZiyaretiYedi Ülke ZiyaretiYedi Ülke ZiyaretiYedi Ülke Ziyareti

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı Suphi Öner Öğretmenevi Yanı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81-84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.