MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeşilay Haftası Kutlama Programı!

Yeşilay Haftası Kutlama Programı!

Yeşilay Haftası Kutlama Programı!

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Mersin Şubesinin ortaklaşa düzenlediği Yeşilay Haftası Kutlama Programı Suphi Öner Öğretmenevi Tarsus Salonunda yapıldı.

 Programa; Vali Yardımcısı Cemal Yıldızel, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İl Sağlık Müdür Vekili Aytekin Kemik, Devlet Su İşleri Müdürü Mehmet Güney, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serbülent Sevdi, Yeşilay Mersin Şube Başkanı M.Nezir Sendur, Arbella AŞ adına Hasan Arslan ile okul idarecileri ve rehber öğretmenler  katıldı.

Programda konuşan Vali Yardımcısı Yıldızel, Türkiye Yeşilay Cemiyetinin 96 yıl önce memleketimizin ve milletimizin zor günlerinde neslin zekâsını ve milletin istikbalini dert edinmiş ilim ve irfan sahipleri tarafından el ele verilerek kurulduğunu kaydetti.

 Toplumdaki her bireye kutsal bir emanet gibi sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sevdi ise sevgisiz, yalnızlığa itilmiş, kendini ifade edemeyen, çareyi zararlı alışkanlıkların arkasında arayan bir nesil yetiştirmek istemediklerini söyledi.

Yeşilay Mersin Şube Başkanı M.Nezir Sendur da Türkiye Yeşilay Cemiyetinin tarihini ve kuruluş hikâyesini kısaca katılımcılarla paylaşarak, cemiyetin ve şubenin faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Cemal Yıldızel tarafından Arbella AŞ adına Hasan Arslan’a paket takdim edildi. Program sonrasında slayt sunumu ile devam etti.

 

 

07-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-2016
07-03-2016

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.