MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1. ULUSAL LİSELER PATENT VE FAYDALI MODEL YARIŞMASI

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından düzenlenen 1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışmasına 159 Patent ve Faydalı Model ile başvuru yapıldı. 
1. ULUSAL LİSELER PATENT VE FAYDALI MODEL YARIŞMASI

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğrenim gören lise öğrencilerine yönelik 1. Ulusal Liseler Patent ve Faydalı Model Yarışması 01.11.2020 ? 28.02.2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Patentle Türkiye sloganı ile başlayan yarışma, liselerde patent/faydalı model konusunda farkındalık oluşturulması, öğrencilerin gelecekte profesyonel meslek hayatında veya akademik çalışmalarda kullanacakları teknik bilgilerle donatılması ve öğrencilerin ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine özendirilmesini amaçlamıştır.

Bu amaç ve hedefler doğrultusunda proje şehri olan MERSİN elbirliği ile bir ilke imza atarak 159 Patent ve Faydalı Model başvurusunda bulunmuş olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyor. Katılım sağlayan tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılar dileriz.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.