MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

100. YIL VE EĞİTİM KONULU İLLER ARASI KISA FİLM YARIŞMASI BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ MERSİN'DE

100. YIL VE EĞİTİM KONULU İLLER ARASI KISA FİLM YARIŞMASI BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ MERSİN'DE

Millî Eğitim Bakanlığımızın düzenlediği, iller arası ''100. Yıl ve Eğitim'' konulu kısa film yarışmasında Mersin il Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı "Unutulmaz" kısa filmi birincilik ödülüne layık görüldü.

100. Yıla Özel "EĞİTİM" temalı kısa film yarışmasının ödül töreni Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN, Bakan yardımcıları ve Genel Müdürlerin katılımıyla Bakanlığımız MEB Başöğretmen salonunda gerçekleşti.

Ödül törenine Mersin İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ ve Mut İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Harun HALİFEOĞLU, Mut İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz, film ekibindeki öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Ödül töreni Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf TEKİN'in konuşması ile başladı.

Mut İlçe Milli Eğitim ARGE ekibinden, Murat AKAR'ın yazıp yönettiği, Deniz DEMİR, Meryem Sude UĞUZ, Mehmet ÖRS, Emine Melike CÜLÜK, Mustafa Umur İPEK, Mustafa IŞIK'ın ve Mut Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticilerinin oyuncu olarak yer aldığı, filmin çekimi ve montajında Bekir ARSLAN, Ahmet GÜLER ve Orhan ALBAYRAK'ın bulunduğu, dekor ve kostüm sorumlusu olarak Zeliha KORKMAZ ve Mut Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri ile "Unutulmaz" adlı kısa filmimiz yarışmada birinci seçilirken, "Aziz" isimli film ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekibi yarışmada ikicilik ve "Kabala" isimli film ile Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü üçüncülük derecesi aldı.

Cumhuriyetin 100. yılını kutlarken, 100 yıl önceki nesillerin bilinç, inanç ve azminin bugünkü genç nesillere ışık tutmasıyla, gelecek "Türkiye Yüzyılı''nın da aynı değerleri taşıyan öğrencilerle inşa edileceğinin vurgulandığı programda; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ ekibimizle fotoğraf çektirdi.

Sayın DURMUŞ: 'Unutulmaz' film ekibimi kutluyorum. Türkiye Yüzyılına şevkle, geçmişten aldığımız değerleri büyüterek, azimle ulaşabiliriz. Mut ilçemizin Kurtuluş köyünde çekilen bu film çok anlamlı. Kurtuluş; muhtarı, imamı, genci ve yaşlısı el ele vererek oldu. Gayret ettik, gayret etmeye de devam edeceğiz. Bizim hikâyemiz kahramanlık dolu, bunu yasatmak da biz eğitim liderlerinin asli vazifesidir. Tekrar ekibimi kutluyorum, gurur duydum. Ülkemiz için elimizden geleni yapacağız.  Biz hedefe ulaşamasak da çocuklarımıza, gençlerimize yol açacağız, ortam hazırlayacağız. Başarılar, ödüller gelecektir. 'Unutulmaz' filmimizde de geçiyor ya 'Biz yapamasak da bir gün yapacak birileri çıkacaktır. 'O birileri bizim çocuklarımız, bizim gençlerimiz. Önemli olan gayret içinde olmamız. Daha nice güzel başarılarda birlikte olmak dileğiyle" dedi.

"UNUTULMAZ" kısa film ekibi:

Yazan-Yönetmen: MURAT AKAR

Yönetmen Yardımcısı, dekor, kostüm: ZELİHA KORKMAZ

Teknik yönetmen, kurgu ve montaj: BEKİR ARSLAN

Kamera: AHMET GÜLER-ORHAN ALBAYRAK

Ulaşım: Kemal Yaşar NAZ

Oyuncular: MEHMET ÖRS,EMİNE MELİKE CÜLÜC, MERYEM SUDE UĞUZ, DENİZ DEMİR, İLKER DOĞAN, BİLAL TATLI, MUSTAFA UMUR İPEK, SERPİL ÇOLAK, ÖZLEM GEZER, AYŞE UĞUR, MUHTAR ABDULLAH

27-12-2023

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.