MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

 

    Sevgili Gençler,

 

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 103. yıl dönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden tekrar doğuşunun ilk adımıdır. Bu ilk adımda yakılan "İstiklal Meşalesi" Amasya, Sivas ve Erzurum'dan geçerek elden ele, dilden dile tüm vatana yayılmış, nihayetinde destanlaşan bir kurtuluş mücadelesine dönüşmüştür.  

   Bugünün, "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanması ülkemizin geleceği olan gençlerimizle bütünleşmemiz ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakmamızı da sağlamaktadır.

 

   Bilgi çağı olarak nitelendirilen çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz.

 

   Gençlerimizin ailesine, vatanına, milletine bağlı; aklı selim, kalbi selim, zevki selim bireyler olarak yetişmeleri en büyük arzumuz; başta savunma sanayimiz olmak üzere bilimde, sporda, sanatta tüm dünyanın dikkatini çeken başarılara imza atan nesiller yetiştirmeye devam etmek en büyük hedefimizdir. Türk Milleti, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize güvenerek, geleceğe umutla bakmaktadır.

 

   Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, başta Türk gençliği olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

 

                                                                                                                          Adem KOCA

                                                                                                      Mersin İl Milli Eğitim Müdürü

18-05-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.