MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017-2018 Müdürler Kurulu 2. Dönem Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2017-2018 Müdürler Kurulu 2. Dönem Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

2017/2018 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönem başı bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı 14 Şubat 2018 Çarşamba saat 09.30 da Pakize Kokulu Anadolu Lisesinde Yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Adem KOCA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun KILIÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ve okul müdürleri katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA’nın katılımı ile yapılan dönem başı müdürler toplantısında, Sayın KOCA; öncelikli düşüncemizin çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlamak olması gerektiğini ve asla bu anlamda heyecanımızı kaybetmememiz gerektiğini söyledi. Sayın KOCA; İdarecilikte önemli olanın insan kazanmak ve sorunları zamanında gidermek olduğunu vurgulayıp, Türkiye’nin 19.  tematik lisesinin Mersin Mezitli’de açılacağını ve seneye eğitime başlayacağın sözlerine ekleyip çalışmalarından dolayı başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun KILIÇ’a, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerine ve okul müdürlerine teşekkür etti.

Okul müdürleri toplantısında açılış konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun KILIÇ, sorunsuz ve başarılı çalışmalarından dolayı okul müdürlerine ve birimlere teşekkür etti. Değişen okul servis araçları denetim mevzuatıyla birlikte artık daha hassas denetlemelerin ve çalışmaların olacağını belirtti. KILIÇ; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliğine büyük önem verdiğini ve bu konu ile ilgili komisyonlar oluşturulup okullara, muhtarlıklara hazırlanan afişlerin asıldığını ve okullardan  okuma yazma seferberliğiyle ilgili her ay düzenli raporlar isteneceğini vurguladı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa SAY okullarımız tarafından yapılan sosyal etkinlikler, öğrenci davranışları ve disiplin olayları ile seçmeli dersler hakkında bilgi verdi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa SAY disiplin ve devamsızlık konusunda büyük sıkıntıların yaşanmadığını dile getirip bu konuda hassasiyet gösteren okul idarecilerine teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman TOP, FATİH Projesi ve EBA hakkında, yapılan ve yapılacak olan hizmet içi eğitimler ile DYS üzerinden gönderilen resmi yazılarda dikkat edilecek kurallarla ilgili bilgiler verdi. Ayrıca Destekleme ve Yetiştirme kursları için 30 okulumuzun kurs merkezi olduğunu söyleyip DYK Çalışma Takvimine dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet YALKIN, Özel Eğitim ve özel öğretimle ilgili istatistiki bilgiler verdi. 2017 yılında 9 KA1 projesinin yürütüldüğünü ve 2018 için 38 KA1 projesi başvurusu yapıldığını söyleyip ayrıca şu anda 82 eTwinning projesi yürütüldüğünü sözlerine ekledi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet YALKIN; 17 okulumuzun “TÜBİTAK 4006 bilim şenliği”  desteği almaya hak kazandığını ve bu Bilim Fuarlarının 19 Nisan ile 30 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceğini vurguladı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa SEĞMENOĞLU, Yapımı devam eden okul ve pansiyon inşaatları ile proje aşamasında olan okul inşaatları hakkında bilgi verdi. Ayrıca ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı ve değişen okul servis mevzuatları ile ilgili okul idarelerinin dikkat etmesi gereken noktalara değindi.

14-02-2018

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.