MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün Öğretmenler Günü kutlama ve etkinlikleri, 2023 Eğitim Vizyonu'nun ana aktörü olan öğretmenlerin ve öğretmenlik mesleğinin toplumdaki algısının yükseltilmesine katkı sağlayacak, moral ve motivasyonlarını artıracak, birlik ve beraberliğini pekiştirecek programlarla yurt içinde ve dış temsilciliklerimizde kutlanacaktır.

                Bu bağlamda, ilimizde Öğretmenler Günü münasebetiyle doğa yürüyüşü, bisiklet korteji ve fidan dikim etkinliği, mesafeli spor müsabakaları, resim sergisi ve şiir sohbet/dinleti etkinlikleri düzenlenecektir.

ANA PROGRAM: Öğretmenler Günü kutlama programı, 24 Kasım 09.30'da Atatürk Anıtı'na konacak çelenk koyma merasimiyle başlayacak, saat 10.00'da Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilecek ana programla devam edecektir. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak olan program, protokol konuşmaları, emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi verilmesi;  resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi, Öğretmen Turnuvası kupa merasiminin gerçekleştirilmesinin ardından bir öğrencimizin şiir okuması ve aday öğretmen yemin töreninin gerçekleştirilmesiyle son bulacaktır.    

SPOR MÜSABAKALARI: Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında 9-20 Kasım tarihleri arasında badminton- masa tenisi- dart ve voleybol branşlarında, 13 ilçe öğretmenler arası mesafeli spor müsabakaları düzenlenecektir. Badminton ve dart müsabakaları Yenişehir Tenis Kompleksinde, masa tenisi müsabakaları Servet Tazegül Spor Salonunda, voleybol müsabakaları da Toroslar 1000 Kişilik Spor Salonunda düzenlenecek, müsabakalar sonunda derceye giren ilçelere kupa, sporculara madalya verilecektir.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ: 21 Kasım 2020 Cumartesi günü, Mersin Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü (MEDADİK) öncülüğünde, dört merkez ilçe ve Silifke'de görev yapan öğretmenlerimizin katılımıyla Silifke-Uzuncaburç ören yerine tarih ve doğa yürüyüşü düzenlenecektir.

BİSİKLET ETKİNLİĞİ:  23 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 13.00'te İl Milli Eğitim Müdürlüğünün önünden başlamak üzere bir bisiklet korteji düzenlenecektir. Kortej 34.Cadde boyunca ilerleyerek Şehit Kübra Doğanay Anadolu Kız İmam Hatip Lisesine gidecek ve kortejdeki öğretmenlerimiz, burada gerçekleştirecekleri fidan dikim etkinliğiyle son zamanlardaki orman yangınlarına tepkilerini göstererek doğaya can vereceklerdir. 

ŞİİR ETKİNLİĞİ: 24 Kasım 2020 tarihinde, Valimiz ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün katılımıyla ilimizin emekli/çalışan şair öğretmenleriyle Mersin Suphi Öner Öğretmenevinde bir sohbet ve dinleti etkinliği gerçekleştirilecektir.

RESİM SERGİSİ: 24 Kasım 2020 tarihinde, ilimizin ressam öğretmenlerinin resimlerinden oluşan 2.Öğretmenler Günü Resim Sergisi, Mersin Suphi Öner Öğretmenevi fuaye alanında gerçekleştirilecektir.

 

Lig fikstürü için tıklayınız

 

05-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.