MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

         Değerli öğretmenlerim öncelikle sizin,

         Yıllarca emek vererek yetiştirdikleri öğrencileriyle gurur duyan ve artık emekli olan sevgili öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.

          Bugün yani 24 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Bu nedenle başta Atatürk olmak üzere,  görevi başında şehit düşmüş ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet dilerim.

          Öğretmenlik kutsal olduğu kadar mesuliyeti ağır bir meslektir. Bizler ilk emri “OKU” olan bir dinin mensuplarıyız; dolayısıyla öğrenmek ve öğretmenlik bizim için ayrı bir öneme sahiptir.

          Öğretmenlik, yalnızca sınıfta öğrencilere müfredatı anlatmak değildir; asıl mesele onlara tecrübe ve irfanla iyi birer örnek olmaktır. Onlardan açık fikirli, dinamik, üretken, sorumluluk sahibi, ülkenin istikbalini kurtaracak gençler yetiştirmektir. Henüz eli kalem tutamayan bir öğrenciye baktığında “Asım’ın neslini nasıl yaratırım?” diye kaygı duymaktır öğretmenlik. Bizler Batı’ya öykünen, kendi milletinden tiksinen bir nesil değil; kendini, tarihini bilen, medeniyet değerlerini özümsemiş fikir işçileri yetiştirmeyi amaçlıyoruz; çünkü bize milli ve manevi değerleri bilen, evrensel değerlere sahip çıkan gençler lazım. Bu düşüncenin temel taşı da elbette ki öğretmenlerdir.Unutmayın: “Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.”

Sevgili öğretmenlerim,

Mesleğinizi yaparken göreve ilk başladığınızdaki heyecan ve aşkı hiç yitirmemeniz dileğiyle Öğretmenler Gününüzü tekrar kutluyor; saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                                                                 

 

 

                                                                                                                                                                        

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.