MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA: "Cumhuriyetimizin 99. yılını milletçe gururla kutluyoruz. Bağımsızlığa duyduğumuz aşkla ve inançla  Cumhuriyetimizin 100. yılını ve nice 100 yılları  büyük bir coşku, heyecan ve gururla kutlayacağımıza yürekten inanıyor, Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum." 

 

 

CUMHURİYETİMİZİN 99. YILI KUTLU OLSUN!

 

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım;

Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım.

 

Mehmet Akif ERSOY

 

İstiklal Marşımızda ifadesini bulan Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde emperyalist güçlere karşı canıyla, kanıyla, dişiyle, tırnağıyla mücadele ederek, her cephede kazandığı büyük zaferin neticesinde kurduğu Cumhuriyetimiz bugün 99 yaşında!

 

Cumhuriyetimizin ve Geleceğimizin Teminatı Sevgili Gençler,

 

Vatanımız ecdadımızın kanıyla sulanmış, her karışı hak edilmiş, aziz milletimizin mukaddes topraklarıdır. Tüm dünyaya inancıyla, cesaretiyle, bağımsızlık aşkıyla emsal olmuş asil bir milletin evlatları olarak bizlere bağımsızlığımızı armağan etmiş Kurtuluş Savaşı neferlerimizi, ecdadımızı unutmayınız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün "Yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz!" sözleriyle ifade ettiği gibi ecdadımızdan emanet aldığımız vatanımızı her ne pahasına olursa olsun koruyunuz.

Tüm bu sorumluluk ve bilinçle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve şanlı silah arkadaşlarını şükran ve minnetle yad ederek, Cumhuriyetimizin  99. yılında onurlu ve dik duruşlarıyla tarih yazan Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım.

 

Adem KOCA

 

Mersin Milli Eğitim Müdürü

28.10.2022

28-10-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.