MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

400 Binden Fazla Öğrenci Mersin´de Karne Sevincini Yaşadı

400 Binden Fazla Öğrenci Mersin´de Karne Sevincini Yaşadı

2018 -2019 Eğitim Öğretim sona ermesi nedeniyle 14 Haziran Cuma günü her derece ve türdeki okullarımızda karne dağıtımları yapıldı. Mersin'de 400 binden fazla öğrenci karnelerini alıp tatile merhaba dedi. 

 

           Mersin Valisi Ali İhsan Su ve İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca farklı türden okulları ziyaret edip karne dağıtımlarına katılarak öğrencilerin yaşadığı sevinç, coşku ve heyecana ortak oldu. 

            Ziyaret edilen  okullarda Mersin Valisi Su ve İl Millî Eğitim Müdürü Koca, öncelikle öğretmenlerle bir araya gelip kendileriyle sohbet ettikten sonra sınıflara geçerek karne dağıtım programlarına katıldı.   

            Programlarda Vali Su´ya ve İl Millî Eğitim Müdürümüze, Mersin İl Millî Eğitim Şube Müdürleri ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri eşlik etti.  

             Öğrencilerle dersleri ve gelecek planları üzerine konuşan Su, öğrencilere karnelerini ve hediyelerini bizzat dağıttı.

            İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca; karnenin, öğretmen, öğrenci ve ailenin ortak değerlendirmesi olduğunun altını çizdi. Koca " Unutmayınız ki kötü karne yoktur, iyileşmeyi bekleyen karne vardır. Karnesinde düşük not olan arkadaşlarımız asla üzüntüye ve ümitsizliğe kapılmasın." dedi. 

            Karneyi başarılı ya da başarısız kılan birçok neden olduğuna işaret eden Koca, her çocuğun kendi gelişimine göre bir yeterliliğe sahip olduğunun altını çizerek, daha çok sevgi, biraz daha planlama, farklı yaklaşımlar, sabır, hoşgörü ve iyi niyetin ailelerin yol haritası olması gerektiğini söyledi.  

Tatil döneminde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek bir alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesini isteyen Koca, bunun yerine öğrencinin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması konusunda öğrencilerin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.    

            Aynı şekilde kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin de tavsiye edilmesinin önemli olduğunu sözlerine ekledi. Koca, öğrencilerden de tatilin bir haftasını dinlenmeye, bir haftasını yeni bir başlangıca ayırmalarını ve tatilde kitap okumaya ve çalışmaya devam etmelerini istedi.   

            Koca, Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza, Öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İl ve İlçelerdeki Millî Eğitim personellerimize teşekkür ederek Öğretmen ve Öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini dilediğini ve saygılar sunduğunu ifade etti. 

 

14-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-201914-06-2019

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.