MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Mersin Farkı

48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Mersin Farkı

48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Mersin Farkı

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Mersin bölge illeri arasında 626 proje başvurusu ile 1. sırayı alarak yine farkını ortaya koydu.

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmanın 48 yıllık bir geçmişi bulunuyor.

48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında düzenlendi.

Başvuru yapılan projeler jüri değerlendirmesine tabi tutulmuş ve bölge sergisine davet edilen projeler belirlendi.

 Bölge sergisine davet edilen proje sayısında da 37 proje ile Mersin birinci sırada yer aldı. Bölge sergisi 27-29 Mart tarihinde, ödül töreni ise 30 Martta Adana´da gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.