MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 İl Millî Eğitim Müdürleri ve Öğretmenler Çankaya Köşkünde Verilen İftarda Buluştu

81 İl Millî Eğitim Müdürleri ve Öğretmenler Çankaya Köşkünde Verilen İftarda Buluştu

81 İl Millî Eğitim Müdürleri ve Öğretmenler Çankaya Köşkünde Verilen İftarda Buluştu

Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın Çankaya Köşkü’nde 81 İl Millî Eğitim Müdürleri ve seçilen öğretmenler onuruna verilen iftara Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca , öğretmenlerimizden Erol Uysal ve Sevgi Orbay ile birlikte katıldı.

Başbakan Yıldırım yaptığı konuşmada, 

"Napolyon´a ´savaş mı kolay, sınav mı kolay?´ diye sormuşlar. ´Savaş çok kolay´ demiş. Sınav hakikaten kolay bir iş değil ama bir yarış, 1 milyon öğrencimiz...100, 120 bin öğrencimiz belirli okullara seçilecek. Herkes aynı sonucu alsa bu seçimi yapma şansı yok. İnşallah gelecek yıllarda bütün okullarımız aynı kaliteye, aynı içeriğe, aynı müfredata, birikime sahip olur, böyle bir şeye ihtiyaç kalmaz. Tıpkı üniversitelerde olduğu gibi." 

Bugün Türkiye´nin üniversiteye erişimde dünyada ikinci ülke olduğunu vurgulayan Yıldırım, üniversite sayısını artırdıklarını ve her ilde üniversite bulunduğunu, son düzenlemeyle de üniversite sayısının 207´ye çıktığını kaydetti. 

Zamanla üniversitelerin de kendi aralarında yarışacağını ve her birinin dünya çapında bir marka olmayı başaracağını belirten Yıldırım, daha şimdiden üniversitelere ciddi anlamda diğer ülkelerden öğrenci geldiğini ve şu anda sayının 50 bine yaklaştığını bildirdi. 

Yıldırım, bunun Türkiye´ye eğitim turizminde ciddi anlamda kaynak sağladığına işaret etti. 

Yıldırım, konuşması sırasında gülerek, "geçen yılda böyle bir iftar sofrasında beraber olmuştuk, bu sene de beraberiz ama seneye garanti yok, peşin peşin söyleyeyim çünkü dükkanı kapatıyoruz ama Allah bir kapıyı kapar, başka kapıyı açar. Öyle değil mi?"  dedi. 

Yıldırım, bugün Hakkari ve Van´da vatandaşlarla buluştuğunu belirterek, özellikle Van´da çok müthiş bir coşku olduğunu, ciddi anlamda sevgi ve ilgi gördüklerini ve bunun kendilerini mutlu ettiğini söyledi. 

06-06-2018

 

06-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-2018

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.