MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9. Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatları’nda Dünya 2.si ve 3. Sü Olan Abdulkadir Perşembe Vakfı M.T.A.L Öğrencilerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

9. Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatları’nda Dünya 2.si ve 3. Sü Olan Abdulkadir Perşembe Vakfı M.T.A.L Öğrencilerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

 9. Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatları’nda İlçemiz Abdülkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Dünya 2.liği ve 3.lüğü kazanarak tarihi bir başarıya imza attılar. Öğrencilerimiz,  Okul Müdürü Abdurrahman Devran ve öğretmenleri ile Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca’yı ziyaret ettiler.

Mersin Abdülkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Cihat Çalışkan ve Onur Özgür Kolanç, Çevre kategorisinde “Piezoelektrik Kristali ve Termoelektrik” malzeme yardımıyla Gri Suyun Kullanılması: “Güneş Enerjili Sulama Sistemi Tasarımı” çalışmaları ile Dünya 2.si oldu. Aynı yarışmada Enerji kategorisinde yarışan Hasan Yeşiltepe ve Süleyman Culha “Tuzlu Su” Yardımıyla “Aktif Karbon Kapasitör” olarak kullanımı ve “Araba Camı Örneği” çalışması ile Dünya 3.sü oldu.

Ayrıca Abdulkadir Perşembe Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek için yürüttüğü ´´Gençlik Projeleri Destek programı ´´ nda katıldıkları “TEKNOLOJİ İLE YENİLİKÇİ VE YARATICI ÇALIŞMALARIM” isimli çalışmaları ile 19.000 tl hibe almaya hak kazandı.

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Koca, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başarılarından dolayı Okul Müdürü Abdurrahman Devran ve öğrencileri tebrik etti.

                Öğrencilerimize başarılarının devamını dileyen Koca öğrencilere Satranç Seti hediye etti..

08-11-201808-11-2018

     

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.