MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB Projelerinde Türkiye Birincisi Mersin

AB Projelerinde Türkiye Birincisi Mersin


 AB Projelerinde Türkiye Birincisi Mersin 

2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirmesi sonucunda Mersin ili 22 asil ve 17 yedek proje ile Türkiye Birincisi oldu. 

Türk Ulusal Ajans Başkanlığına sunulan 3 bin 500 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirilmiştir. 

İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 113 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanmış olup 85 proje teklifi yedek olarak belirlenmişti. 

25 Aralık 2017 tarihinde sağlanan ek bütçe ile yedek projeler de desteklenmiş ve bu kapsamda 15 projemiz daha kabul edilmiştir. 

 22 asil ve 15 yedek olmak üzere toplam kabul gören 37 proje ile “K1 Okul Eğitimi” alanında Türkiye Birinciliğimiz pekişerek devam etmiştir. 

Bu süreçte projelerin hazırlanmasında emeği geçen okul müdürleri ve öğretmenlerimiz ile onlara destek olan Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi yönetici ve personeline teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

 Adem KOCA 

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü

29-12-2017

                                                                                                                                                                                                          

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.