MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB TÜRKİYE DELEGASYONU İZLEME EKİBİNDEN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

AB TÜRKİYE DELEGASYONU İZLEME EKİBİNDEN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

PIKTES Koordinatörlüğü Saha İzleme Sorumlu Personeli Sayın Gamze GİRAY, SUMAF ekibinden İzleme Uzmanları Sayın Alison OSWALD ve Sayın Kai RAJA,  Veri Denetim Uzmanı Sayın Özge BOZKURT ve tercüman Sayın Yusuf YAVUZKAN Mersin ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA'yı makamında ziyaret ettiler.

İlimizde PIKTES kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirildiği ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA konuklara ziyaret için teşekkür ederek, "İlimizde öğrenim gören çok sayıda yabancı öğrencimiz bulunmakta. Bu nedenle Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak PIKTES kapsamında tüm faaliyetlerimizi titizlikle yürütüyor, yabancı öğrencilerimizin uyum sürecini başarıyla geçirmeleri ve öğrenim olanaklarından yaralanmaları için ekip olarak saha çalışmaları yapıyoruz." dedi.

Milli Eğitim  Bakanlığımız ile AB Türkiye Delegasyonu arasında Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT) kapsamında imzalanan sözleşme ile yürürlüğe giren "Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES)"  26 ilde uygulanmaktadır. Bu çerçevede;  AB Türkiye Delegasyonu ve SUMAF bağımsız denetçileri tarafından saha izleme ziyareti; okul ziyaretleri; okul yönetimi, öğrenci ve veliler ile odak grup görüşmeleri faaliyetinin yürütülmesi için, PIKTES koordinatörlüğünce 26 proje ili arasından Mersin ve İstanbul illeri saha ziyareti için seçilmiştir. Bu kapsamda AB Türkiye Delegasyonu ve SUMAF bağımsız denetçileri 05 ve 06 Aralık 2022 tarihlerinde ilimiz Akdeniz Gazi Paşa Ortaokulu ve Mezitli Vali Şenol Engin İlkokulu'na ziyaret gerçekleştireceklerdir.

                SUMAF, Ankara'daki AB Delegasyonu'na ve Brüksel'deki Avrupa Komisyonu'na izleme ve raporlama hizmetleri sağlayan, AB tarafından finanse edilen bir teknik yardım projesidir. SUMAF, Avrupa Komisyonu'nun Türkiye'deki mültecilere ve ev sahibi topluluklara verdiği portföye İzleme ve Değerlendirme hizmetleri sağlamaktadır.

        

05-12-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.