MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'ADİL TUĞYAN'LA TASARIM ODAKLI DÜŞÜNÜYORUZ' EĞİTİM BULUŞMASI

'ADİL TUĞYAN'LA TASARIM ODAKLI DÜŞÜNÜYORUZ' EĞİTİM BULUŞMASI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Mersin Suphi Öner Öğretmenevi'nde gerçekleşen 'Adil TUĞYAN'la Tasarım Odaklı Düşünüyoruz' eğitim buluşmasına katıldı.

200 öğretmenimizin katılımıyla düzenlenen eğitim buluşmasında Sayın Adem KOCA, "Biz, Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimin her alanında tüm ülkede öncü ve yenilikçi adımlar atan bir kurumuz, öğrenme süreçlerini destekleyen dijital içerik ve beceri temelli dönüşüm ile ilimizin her yerinde yaşayan öğrenci ve öğretmenlerimizin eşit öğrenme ve öğretme fırsatlarını yakalamaları ve öğrenmenin sınıf duvarlarını aşmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Biliyoruz ki geleceğin okulları, kapasite ve yetkinlik geliştirme kültürünü benimsemiş, bilgi toplumunun gelişme sürecinde aktif rolü olan, öğretmeni hem akademik hem de kişisel gelişiminde destekleyen kurumlardır. Bu anlamda ilimizde özellikle ErasmusPlus ve etwinning proje çalışmaları başarıyla yürütülmekte, öğretmenlerimiz bu alanı kullanarak teknolojinin eğitimde kullanımı konusunda mesleki becerilerini sürekli güncellemektedirler. Bu seminer kapsamında ortaya koyacağınız fikirlerinizin, düşüncelerinizin, yapacağınız tüm çalışmaların ilimiz genelinde eğitimde bilinçli teknoloji kullanımının daha da etkin hale getirilmesi için ışık tutacağına yürekten inanıyor, çalıştayın gerçekleştirilmesinde gönüllü olarak emek harcayan, dijital beceriler alanında yaptığı ulusal ve uluslararası çalışmalarla bu alanda duayen isim olarak anılan, büyük katkılar sunan Sayın Adil TUĞYAN hocamıza ve tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, hepinizi muhabbetle selamlıyorum." dedi.

 

 28-04-202328-04-202328-04-202328-04-202328-04-202328-04-202328-04-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.