MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE OKULU PROJESİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU AÇILIŞ TÖRENİ

AİLE OKULU PROJESİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU AÇILIŞ TÖRENİ

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın Ömer Erkan ERDEVE ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde düzenlenen "Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi Kursu Açılış Töreni"ne katıldılar.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın Ömer Erkan ERDEVE konuşmalarında, "Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in talimatlarıyla başlatmış olduğumuz 'Aile Okulu' projesi, evlatlarımızı milli ve manevi değerlerimize uygun olarak yetiştirmenin çok önemli bir ayağını oluşturmaktadır. Aile toplumun temelidir. Aile eğitiminde öğretmenlerimize de büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu anlamda bu kıymetli projede emeği geçen herkese ve tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA: "Daire Başkanımız Sayın Ömer Erkan ERDEVE'yi ve değerli kursiyerlerimizi Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi Kursu vesilesiyle ilimizde ağırlamaktan çok mutluyuz. Bakanlığımızın başlattığı bu projenin çocuk gelişimi konusunda çok kıymetli olduğunun farkında olarak emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyor, kıymetli kursiyerlerimize başarılar diliyorum." dedi.

Çankırı, Amasya, Karaman, Kastamonu, Nevşehir, Niğde, Sinop, Sivas, Tokat, Bartın, Kırıkkale, Aksaray ve Düzce olmak üzere 14 ilimizden 90 kursiyerin katıldığı Aile Okulu Projesi Eğitici Eğitimi Kursu, 20-24 Haziran 2022 tarihleri arasında Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde yapılacak olup kurs sonunda yapılacak ölçme değerlendirme neticesinde kursiyerlerimiz eğitici eğitmeni olmaya hak kazanacaklardır.

Projede akademisyenlerimiz; Adnan ALKAN, Doç. Dr. Selman Tunay KAMER, Dr. Esma KABASAKAL, Dr. Ömer AKGÜL, Erhan AĞBABA, Fatma KOTAN, Mustafa İŞLEK, Safure DOLUNAY GÜVEN, Said KARAHASAN, Uğur ELMAS tarafından Sosyal Duygusal Beceri Gelişimi, Aile İçi İletişim Becerileri, Akran İlişkileri, Bilinçli ve Güvenli Teknoloji Kullanımı, Çatışma ve Stres Yönetimi, Bağımlılık, Ahlaki Gelişim, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite konu başlıklarında eğitim verilecektir. 

20-06-202220-06-202220-06-202220-06-202220-06-202220-06-202220-06-202220-06-202220-06-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.