MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonundan Müdürlüğümüze Ziyaret

Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonundan Müdürlüğümüze Ziyaret

Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonundan Müdürlüğümüze Ziyaret

     Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Dalyan ve Federasyon üyeleri İl Müdürü Adem Koca´yı ziyaret etti.

     9 Kasım 2015 tarihinden itibaren Yürütülmeye başlanan Siroma Projesi kapsamında başlatılan Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu Teknik Destek Projesi hakkında İl Müdürümüzle  fikir alışverişi için geldiğini belirten Başkan Dalyan; projenin amacının, mutlu birey ve güçlü ailelerden oluşan bir toplum için, zamanın ruhunu yakalayan, değişimi yönetebilen, adil ve arz odaklı bütüncül sosyal politikalar üretmek, uygulamak ve izlemek miyonunu üstlenmek olduğunu belirtti.

     Projenin genel hedefinin ise; Romanların yoğun olarak yaşadıkları bölgelerde , özellikle Romanların işgücü piyasasına girişlerini kolaylaştırarak sosyal içermeyi arttırmak olduğunu sözlerine ekleyen Dalyan; hedef gruplara sunulan eğitim/mesleki eğitim, hayat boyu öğrenme kapsamındaki eğitimler hususunda İl Müdürü Koca ile koordineli çalışmaktan mutlu olacağını sözlerine ekledi.

     Ziyaretten oldukça memnun olduğunu belirten Koca; Projenin uygulama bölgeleri arasında Mersin İlinin de bulunduğunu, konuyla ilgili kendisinin ve kurum bünyesinde ki Hayat Boyu Öğrenme ve Temel Eğitim Bürolarının çalışmaları yakından takip ettiğini belirtti.

 

09-03-2018

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.