MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATÖLYE TADINDA BULUŞMALAR: KİMYA TEKNOLOJİSİ ALANI ETKİNLİĞİ

ATÖLYE TADINDA BULUŞMALAR: KİMYA TEKNOLOJİSİ ALANI ETKİNLİĞİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Toroslar Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen "Atölye Tadında Buluşmalar, Kimya Teknolojisi Alanı Etkinliği" ne katıldı.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören 33 öğrencimizin sektör temsilcileriyle bir araya geldiği etkinlikte Sayın Adem KOCA,

"Biz Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak "Proje Şehri Mersin" diyerek evlatlarımızın geleceği için tüm birimlerimizle, tüm kurumlarımızla, kentimizin tüm bileşenleriyle iş birliği halinde bir yola çıktık. En büyük amacımız çocuklarımızın çağın gereklerine uygun şekilde yetişmeleri, bilimde, teknolojide, sanayide, sporda, sanatta öncü olmaları, gelecek yüzyıla, emin adımlarla, güvenle ilerlemeleri ve kendilerini geliştirdikleri alanlarda istihdam olanaklarından azami derecede faydalanmalarıdır.

Bakanlığımızın da üzerinde önemle durduğu gibi mesleki eğitim alan evlatlarımız, istihdam alanlarında sektör temsilcileriyle bir araya gelerek, uzmanlıklarını geliştirmekte ve geleceğe emin adımlarla yürümektedirler. Bu projede de Bakanlığımızın vizyonuna uygun olarak mesleki ve teknik liselerde öğrenim gören öğrencilerimiz, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sektör temsilcileri ile bir araya getirerek eğitimin sosyal ve sekto?rel entegrasyonunun sağlanması amaçlanmaktadır.

Projenin başarıyla sürdürülmesini temenni ediyor, projede emeği geçen tüm sektör temsilcilerimize, bugün burada konuşmalarını yaparak çok değerli bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşan tüm konuşmacılara, tüm meslektaşlarıma, geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum." dedi.

Projede tematik olarak belirlen 7 ana alana yönelik 7 mesleki ve teknik eğitim okulunda öncelikle atölye imkânları göz önüne alınarak Mersin Atölye Tadında Buluşmalar adlı etkinlik serisi yapılacaktır.

02-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-202202-11-2022 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.