MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"AZİZ SANCAR BİLİM OKULU" ZİYARETİ İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Silifke Aziz Sancar Bilim Okulu'nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Adını, uluslararası bilim camiasında aldığı Kimya Nobel Ödülü'yle dünyaya duyuran Prof. Dr. Aziz Sancar'dan alan "Aziz Sancar Bilim Okulu", Silifke Belediyesi ve Eren Holding Medcem'in katkılarıyla kurularak eğitim camiamızın hizmetine sunulmuştur.

Bilim merkezleri, tüm dünyada önemi her geçen yıl artan bilimsel çalışmaların toplumun her kesimine ulaşmasını sağlamak, bilim ve teknolojiyi toplum için açık ve anlaşılır hale getirmek ve öneminin artmasına yardımcı olmak, öğrencilerimizin uygulamalı olarak bilimsel çalışmaların takipçileri olmalarına katkı sunmak amaçlarıyla kamu yararına kurulmuşlardır. Aziz Sancar Bilim Okulu'na ziyarete gelen öğrencilerin fen bilimleri, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarında yaparak yaşayarak öğrenmelerine imkan sağlanması hedeflenmektedir.

Aziz Sancar Bilim Okulumuzda bulunan derslikler ve tam donanımlı laboratuvarlarda bilimsel proje çalışmaları yürütülmekte, uzay bilimleri ve teknoloji içerikli dersler uygulamalı olarak işlenebilmektedir. Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, her yaştan vatandaşımızı Aziz Sancar Bilim Okulu'nu ziyaret etmeye, çocuklarımızı bilim ve teknolojiyle tanıştırmaya davet ediyoruz.

22-09-202222-09-202222-09-202222-09-202222-09-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.