MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bal Arıları Mühendis Oluyor Projesi Ekibi Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Bal Arıları Mühendis Oluyor Projesi Ekibi Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Bal Arıları Mühendis Oluyor Projesi Ekibi Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Bal Arıları Mühendis Oluyor Projesi Ekibi İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emre Duru eşliğinde Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Proje Koordinatörü Özlem Başdoğan’ın da aralarında bulunduğu ziyarette Ford Otosan’dan Gökhan Dombaycı ve Jeyan Çınar, Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği’nden Ayşe Türel Kırdök ve İsmail Sal proje ekibi adına hazır bulundu.

Proje Koordinatörü Başdoğan, “Bal Arıları Mühendis Oluyor” Projesinin Ford Otosan tarafından kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında desteklendiğini belirterek, Milli Eğitim Bakanlığı ve Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği’nin işbirliği ile projenin yürütüldüğünü söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Koca’da projeye desteğini ifade ederek, projenin kız çocuklarının mühendislik mesleğine yönlendirilmesinde önemli bir etkisi olacağına inancının tam olduğunu ifade etti.

Ziyarette ayrıca proje çerçevesinde Yenişehir Eyüp Aygar Fen Lisesinde iki gün boyunca 9.sınıf kız öğrencilerine, velilere ve öğretmenlere yönelik düzenlenecek toplumsal cinsiyet rolleri çerçevesinde kadınlara uygun görülen meslekler dışında seçeneklerin de var olduğu ve bunları seçerken kız ve erkek öğrenciler için eşit fırsatlar sunulması konularında farkındalık oluşturulmasını amaçlayan rehberlik programı görüşüldü.    

 

09-03-201709-03-2017

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.