MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Can Kurtaran Okullar" Projesi Ödül Töreni              İlimizde geçen sene yürüttüğümüz "Can Kurtaran Okullar" projesiyle Kızılay Kan Merkezi ile 78  okulda velilerimizden kan bağışı topladık. Toplam kan bağışı 4127 olmuştur. Bu bağlamda yapılan bağışlardaki katkılarından dolayı Türk Kızılay'ı tarafından Sayın Müdürümüz Adem KOCA'ya  Kurumsal Kan Bağışçısı Altın Madalyası takdimi ve kan bağışı kampayasını destekleyen müdürlerimize Kızılay Teşekkür Belgesinin verildiği ödül törenimiz gerçekleştirilmiltir. 

              Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Kan Merkezi'nin birlikte yürüttükleri "Can Kurtaran Okullar" Projesinin ödül töreni, Mersin Valisi Sn. Ali İhsan SU 'yun katılımıyla gerçekleşti.

              18 Ekim 2019 Cuma günü saat:13:30 da Suphi Öner Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü'nün Tarsus Salonu'nda yapılan ödül törenine, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Adem KOCA 'nın yanında Akdeniz, Mezitli, Toroslar ve Yenişehir ilçe milli eğitim müdürleri ile bu ilçelere bağlı okul/kurum müdürleri katıldı.

              Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Adem KOCA konuşmasında,

"Bir insanın ömrü güzellikler ve sevgi içinde, hayatı, doğayı ve en önemlisi insanları severek geçmelidir. Kan Bağışı da insan sevgisinin en saf halidir.

 Öncelikle, Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Mersin Kızılay Kan Merkezi'nin ortaklaşa yürüttüğü "Can Kurtaran Okullar" projesinin ödül törenine hepiniz hoş geldiniz.

Bizim yönümüz insana dönüktür, insanın yaratılmış en şerefli varlık olduğunu biliriz. Yaradana duyduğumuz sevgiden severiz yaradılanı. Onu hoş gören, ne olursan ol yine gel diyen bir kültürün evlatlarıyız biz. İnsan hayatını kurtarmak ve bunu karşılıksız yapmak bizim anlayışımızdaki en kutsal görevdir. Bu desturla yola çıktığınızda insanların canını kurtarmak için kan bağışında bulunmak daha bir anlam kazanıyor. İşte ekibim ve ben, bu anlamın peşine düştük. Çok mutluyuz ki bu yolda bize ışık olan, rehber olan güzel insanlarla karşılaştık, bu insanlar daha büyük kitlelerin haberdar olmasını sağladı ve biz asıl hedefimize yani insanlara ulaştık.  

Dinimizce de yardımın ve yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.  Hz. Muhammed diyor ki: "Kim bir Müslüman'ın dünyada sıkıntısını giderirse Allah da onu kıyamet gününde bir sıkıntıdan kurtarır. Kişi, kardeşinin yardımına koştuğu sürece Allah da onun yardımcısı olacaktır."

Kan bağışı yaşam için yapılan bir armağandır. Gözleri ışıl ışıl parlayan gençlerimizin kan bağışı konusunda farkındalıklarını arttırmak, velilerimizi sürece katmak bu projedeki hareket noktalarımızdan biridir.  "Kan acil bir ihtiyaç değil, sürekli bir ihtiyaçtır." Sağlıklı olduğumuz dönemde bağışlayacağız ki  hasta olduğumuzda ihtiyaç duymayalım. Türkiye'nin ihtiyacı olan kanı hep birlikte sağlayalım.

              Bu kapsamda, özellikle bu projeye destek veren siz değerli velilerimize, emeği geçen tüm müdürlerime, projeyi düşünüp de hayata geçiren tüm  arkadaşlarıma öncelikle şükranlarımı sunuyorum. Ve diyorum ki yolu sevgiden geçen herkesle bir gün, bir yerde yolumuz mutlaka kesişecektir. Hepinize sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum. " dedi.

              Mersin Valisi Sn. Ali İhsan SU, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Adem KOCA'ya ödülünü takdim etti.

 

18-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-2019

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.