MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çemberimde Gül Oya Silifke Sergisi

Çemberimde Gül Oya Silifke Sergisi

 

Kaybolmaya Yüz Tutmuş Kültürel Zenginliğimizi Hayatta Tutmak Adına 81 İlin Desteğiyle E TWINNING Projesi kapsamında hazırlanan Çemberimde Gül OyaSilifke Sergisinin açılışı yapıldı.

Silifke Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşen açılışa; Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi ve Okul Müdürleri katıldı.

            Farklı insan gruplarına ulaşılarak kültürümüzü tanıtmak ve farklılıkların her şeyiyle güzel olduğunu yansıtabilmek serginin ana temasını oluşturdu.

Milli Eğitim Müdürü Koca yapmış olduğu konuşmada Meslek Liselerinin, ‘Memleket Meselesi’ olduğunu, Türkiye ekonomisinin büyürken nitelikli iş gücüne büyük ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Gençlerimizin sahip olduğu dinamizmi ülkemizin kalkınmasında iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Kaybolmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizin canlandırılması ve kültürümüze sahip çıkılması noktasında serginin oynadığı role de değinen Koca, serginin başta öğretmen, öğrenci ve veliler olmak üzere toplumun bütün fertlerinde farkındalık yarattığını belirtti.

Konuşmanın ardından Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca serginin açılışını gerçekleştirdi. 

 

08-12-201608-12-201608-12-2016

08-12-2016
 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.