MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEVRİM İÇİ GENEL TARAMA TESTLERİ YAPIYORUZ

ÇEVRİM İÇİ GENEL TARAMA TESTLERİ YAPIYORUZ

 

  Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak pandemi sürecinde öğrencilerimizin öğrenme düzeylerini belirlemek ve öğrenme eksikliklerini ortaya koyarak gelişimlerini desteklemek amacıyla mayıs ve haziran aylarında 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimize yönelik Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi ve İngilizce derslerinden Çevrim İçi Genel Tarama Testleri yapıyoruz. 

    Planlanan Çevrim İçi Tarama Testleri'nin ilki 13 Mayıs 2020 Çarşamba  7. sınıf düzeyinde başlamış olup 14 Mayıs 2020 Perşembe  6. sınıf, 15 Mayıs 2020 Cuma  5. sınıf düzeyinde devam edecektir.

Sınav günü, teste giriş bağlantısı http://mersinodm.meb.gov.tr/ adresinde yer alan "Genel Tarama Testi" menüsü altında aktif hale getirilmektedir.

Sınavdan sonraki gün, tüm soruların videolu çözümleri http://mersinodm.meb.gov.tr/ adresinde ve youtube kanalımızda yayımlanmaktadır.

14-05-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.