MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocukluktaki Sağlıksız Yaşam Tarzı Obezite Seminerleri Başladı

Çocukluktaki Sağlıksız Yaşam Tarzı Obezite Seminerleri Başladı

 

Çocukluktaki Sağlıksız Yaşam Tarzı Obezite Seminerleri Başladı 

 

Çocukluktaki sağlıksız yaşam tarzı ve çocukluk çağı obeziteye dikkat çekip öğrenci, öğretmen ve ailelerde bir farkındalık oluşturmak için başlatılan Çocukluk Çağı Obezite Seminerleri başladı. 

Yörüksüt firmasının sponsor olduğu Çocukluk Çağı Obezitesi Projesi kapsamında 13 ilçemizde gerçekleştirilecek olan seminerler Yenişehir Piri Reis İlkokulunda yapılan ilk programla başlatıldı. 

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Bakkal, Okul Yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı. 

Okul Müdürü Mehmet Mete Aktekin okulla ilgili bilgiler verdiği açılış konuşmasında bu anlamlı programın okullarında yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Koca: Üretmek ve insanlığa faydalı bir şey yapmak dünyanın en anlamlı işidir. 

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca bir konuşma yaptı. 

Üretmenin ve insanlığa faydalı olan bir şey yapmanın dünyanın en anlamlı işi olduğunu söyleyen Koca, Gıdaların ham bir şekilde doğal ortamlarından alınıp tüketilmek üzere sofralarımıza getirilene kadar geçen süreçte her detayın insan sağlığı için çok önemli olduğunu ifade etti. 

 Çocukluktaki ve ailedeki sağlıksız yaşam tarzını engellemeye yönelik düzenlenen bu çalışmaların bir parçası olmaktan mutlu olduklarını belirten Koca, yarınların bu eğitimlerle yetişecek nesiller sayesinde daha iyi olacağına inandığını söyledi.  

Eğitimle ve Eğitimli Çocuklarla geleceğimiz daha sağlık olacak 

Eğitimle ve eğitimli çocuklarla geleceğimizin daha sağlıklı ve aydınlık olacağını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, konuşmasının sonunda kendi yemeyeceği bir ürünü kimseye yedirmemek üzerine kurulan bir iş ahlakıyla hareket eden Yörüksüt camiasına ve Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz’e sosyal sorumluluk çalışmalarına verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti.   

 Öz: Her başarının temelinde güven, işbirliği ve inanarak çalışmak bulunur. 

Yörüksüt adına konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz, içinde bulundukları sosyal sorumluluk projelerinin en anlamlısı olabilecek bu çalışma kapsamında okulda öğrenci, öğretmen ve ailelerle birlikte olmanın kendisini hem mutlu ettiğini, hem de heyecanlandırdığını kaydederek çocuklarının da mezun olduğu Pirireis ilkokulunda ilk programın yapılmasının da bu heyecanının ve mutluluğunu arttırdığını sözlerine ekledi. 

25 yıl önce mahalle içinde süt satarak başlayan ve bugünlere gelen Yörüksüt serüvenini anlatan Öz, bu uzun yıllar boyunca kendimizin yemeyeceği ve içmeyeceği hiçbir ürünü insanlara pazarlamayacağız anlayışıyla çalıştıklarını söyledi. 

Süt ürünleri üretip insanlara ulaştırmanın yanında dünyada sevgi, kalite ve sağlık yayıp topluma en iyi hizmetle sunmak ideali içinde olduklarını ifade eden Öz, her başarının temelinde güven, işbirliği ve inanarak çalışmanın bulunduğuna inandıklarını sözlerine ekledi.  

Program, Doktor Oğuz Demirsoy’un çocukluktaki sağlıksız yaşam tarzı ve çocukluk çağı obezite konulu sunumuyla devam etti, 

Program sonunda öğrencilere Yörüksüt içeceklerinden ikram edildi.

 

17-11-2017

17-11-2017

17-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.