MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİN 100. YILI KAPSAMINDA DÜZENLENEN "KAMU SPOR OYUNLARI" ŞAMPİYONLARI MERSİN'DEN

CUMHURİYETİN 100. YILI KAPSAMINDA DÜZENLENEN

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Kamu Spor Oyunları" nda ilimiz genelinde diğer kurumlarla yapılan müsabakalar sonucunda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü temsil eden kadın ve erkek öğretmenlerimizden oluşan takımlarımız büyük başarı elde ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına yarışan kadın ve erkek voleybol, basketbol ve masa tenisi takımlarımız il birincisi olarak Burdur'da grup yarışmalarına ilimizi temsil etmeye hak kazandılar. Burdur'da grup yarışmalarında basketbol kadın ve erkek takımları grup birincisi olarak Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar.

2-5 Kasım 2023 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Türkiye Şampiyonası'nda kadın basketbol takımımız Türkiye birincisi, erkek basketbol takımımız Türkiye beşincisi olarak bizleri gururlandırdılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, "Öğretmenlerimizden oluşan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü temsil eden takımlarımız, ilimiz genelinde yapılan müsabakalarda birincilik elde etmiş, ardından Burdur'da grup birincisi olmuş ve nihayetinde kadın basketbol takımımız Türkiye Şampiyonu, erkek basketbol takımımız ise Türkiye beşincisi olmuştur. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında böyle bir organizasyon gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza şükranlarımızı sunuyor, müsabakalarda emeği geçen, bizleri gururlandıran tüm meslektaşlarımı yürekten tebrik ediyorum." dedi.

04-11-202304-11-202304-11-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.