MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEĞİŞEN DÜNYANIN EĞİTİM LİDERLERİ EĞİTİM SEMİNERİ

 DEĞİŞEN DÜNYANIN EĞİTİM LİDERLERİ EĞİTİM SEMİNERİ

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ başkanlığında, Akdeniz İlçemize bağlı okullarımızın müdürleri, Rehabilitasyon Merkezi müdürleri ve Özel Okul müdürlerinin katılımıyla Akdeniz Rehabilitasyon Merkezi toplantı salonunda  'Değişen Dünyanın Eğitim Liderleri' konulu eğitim seminerinin ilki gerçekleştirildi.

     Mersin Eğitim Akademisi kapsamında yürütülen Değişen Dünyanın Eğitim Liderleri konulu eğitim seminerinin açılış sunumunu yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, okul müdürlerinin birbirleriyle iletişimde olmalarının gerekliliğini vurguladı. Sayın DURMUŞ, "Biz eğitimciler kenetlenmeliyiz. Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı olacak" dedi. Türkiye Yüzyılı vizyonunun 16 başlığına atıfta bulunarak, özellikle şefkat temasını önemsediğini dile getirdi.  Okul müdürlerinden Eğitim Akademisi çalışmalarına görüş ve önerileriyle katkı sunmalarını istedi. Ayrıca Sayın DURMUŞ, konuşmasında tüm okul müdürlerine, "Öğretmenlerle iletişim içinde olun, ev ziyaretleri yapın ve onların motivasyonlarını yükselten etkinlikler yapmaya gayret gösterin. Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmek çok önemli, öğretmenlerimizin motivasyonu iyi olursa bu öğrenciye de yansıyacaktır." dedi.     

      Bu kapsamda ev ziyaretlerinin önemini vurgulayan Sayın DURMUŞ, "Sorunun değil, çözümün bir parçası olalım. İl Milli Eğitim Müdürü olarak benim bir hayalim var; çocuklarımızla iç içe olmak, öğretmenlerimizle yan yana durmak." dedi.

18-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-2023

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.