MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEĞİŞEN DÜNYANIN EĞİTİM LİDERLERİ EĞİTİM SEMİNERİNİN İKİNCİSİ ANAMUR ANADOLU LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİ

DEĞİŞEN DÜNYANIN EĞİTİM LİDERLERİ EĞİTİM SEMİNERİNİN İKİNCİSİ ANAMUR ANADOLU LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, Mersin Eğitim Akademisi kapsamındaki eğitim seminerinin ikincisini Anamur Anadolu lisesinde gerçekleştirdi.

Değişen Dünyanın Eğitim Liderleri Eğitim Seminerinin ikincisinde Anamur ilçesi tüm okul müdürleri ve RAM müdürü hazır bulundu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, Değişen Dünyanın Eğitim Liderleri Eğitim Seminerinde Anamur ilçesi okul müdürleri, Rehabilitasyon Merkezi müdürleri ve Özel Okul müdürlerine sunum yaptı.

Sayın DURMUŞ sunumunda, 'Biz eğitimciler kenetlenmeliyiz' diyerek birlik olma çağrısını yineledi. 'Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı olacak. Türkiye Yüzyılının 16 temasına atıfta bulunan Sayın DURMUŞ; 'Özellikle şefkat temasını canlı tutabilirsek problemlerin üstesinden daha kolay gelinecektir.' dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ sözlerini 'Öncelikli mesleğimin öğretmenlik olduğunu bilerek buradayım. Önemli olan insanı merkeze almak. Öğrencilerimizin güçlü yönlerine, yeteneklerine odaklanmalıyız ve öğrencilerimizi güçlü olduğu alanlarda cesaretlendirmeli ve desteklemeliyiz. Bu bağlamda eğitim-öğretimle ilgili çalışmalarımızda yol arkadaşlığımız ve birbirimize olan desteğimiz çok önemli' diyerek sürdürdü.

Sayın DURMUŞ; 'Yönetme kavramını değiştirmeliyiz. Değişim ve dönüşümden bahsediyoruz, bu değişim için sahaya inmeliyiz. Ben öğretmenlik yaparken tüm öğrencilerimi evlerinde ziyaret ettim. Mesleğim boyunca çok anı biriktirdim. Sizlerle de inşallah çok anılar biriktireceğiz.' dedi.

 

Sayın DURMUŞ sunumunu 'Türkiye Yüzyılı Eğitimin Yüzyılı Olacak' sözleriyle bitirdi.

 

 

20-12-202320-12-202320-12-202320-12-202320-12-202320-12-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.