MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZ İÇİN TÜM BİRİMLERİMİZLE SAHADAYIZ

DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZ İÇİN TÜM BİRİMLERİMİZLE SAHADAYIZ

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak il genelinde 13 ilçemizde ilimize gelen depremzedelerin yaralarını sarmak için binlerce gönüllü öğretmenimizle ve tüm birimlerimizle sahadayız.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan çalışmalarla ilgili şunları ifade etti:

 "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce oluşturulan 25 kişilik AKUB ekibimiz ilk günden itibaren Hatay ili, Kırıkhan ilçemizde depremzede vatandaşlarımızın yanındadır. Müdürlüğümüze bağlı öğretmenevleri ve pansiyonlarda 9 binden fazla depremzede vatandaşımız misafir edilmekte, günlük 15 binden fazla vatandaşımıza ücretsiz yemek hizmeti sunulmaktadır. Çamlıbel MTAL ve Evliya Çelebi MTAL tarafından ekmek ve kumanya üretilerek afet bölgesine ulaştırılmıştır. İlimizdeki Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı 7 okulumuz tarafından 380 çadır içi ve dışı soba üretilerek Hatay iline gönderilmiş ve prefabrik sınıf imalatı çalışmaları başlatılmıştır. İlimizdeki tüm okullarımızın pansiyonları, kapalı spor salonları ve yurtlar depremzedelere açılmış olup bu noktalardaki ekmek ihtiyacı, okullarımızda üretilen ekmekle karşılanmaktadır. İlimiz pansiyonlarında ve spor salonlarında kalan depremzedelerimizin ısıtıcı ihtiyaçları için 103 ısıtıcı temin edilip yerlerine ulaştırılmıştır.

13 ilçemizdeki 15 hayat boyu öğrenme kurumumuz tarafından 1043 adet battaniye, 223 adet ayakkabı ve bot, 2235 adet atkı-eldiven-şal-bere, 2080 adet kazak-içlik-çorap, 3808 adet polar ürün, 2379 adet eşofman-pijama takımı, 464 adet nevresim-yorgan takımı, 489 adet gıda kolisi, 321 adet hijyen kolisi üretimi yapılmış, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. Uyku tulumu üretimine başlanmış olup bugün itibariyle 180 uyku tulumu Malatya ilimize gönderilmiştir.

Müdürlüğümüze bağlı tüm kurumlarımız tarafından ihtiyaç duyulan ürünlerin üretimi devam etmektedir."

13-02-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.