MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİJİTAL GEZİ REHBERİ GÜNCELLENDİ

DİJİTAL GEZİ REHBERİ GÜNCELLENDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yayımlanan "Mersin'de Gezdikçe Öğreniyorum" dijital gezi rehberi, 2023 yılı güncellenmiş haliyle  web sitemizde yayımda.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, "Mersin'de Gezdikçe Öğreniyorum" dijital gezi rehberinin tanıtımında şunları ifade etti: 

           

          "Kıymetli Mersinliler, Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Evlatlarım;

Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak hazırladığımız "Mersin' de Gezdikçe Öğreniyorum" dijital gezi rehberimizin 2023 yılı güncellenmiş haliyle sizlerleyiz.

Çağımızda öğrenme, "derslik" sınırlarını aşarak hayatın farklı alanlarına yayılan çoklu etkinliklerle gerçekleşmektedir. Kimi zaman küçük bir bahçe, kimi zaman bir çiftlik, kimi zaman bir fabrika öğrenme ortamı olabilirken; kimi zaman da bir müze, bir sinema salonu ya da bir ören yeri evlatlarımızı ilgili dersin kazanımlarıyla buluşturmak için eğitim ortamı olarak kullanılabilmektedir. Bu anlamda biz eğitimcilerin öğrencilerimize, velilerimize örnek ve yol gösterici olmamız önem arz etmektedir.  

Mersin'de büyük bir aile olarak en büyük temennilerimizden biri, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak ilimizin her noktasında evlatlarımıza ve meslektaşlarımıza ulaşmaktır. Yaklaşık 9 bin yıllık bir geçmişe sahip olan kadim kentimiz, biz eğitimcilere ve değerli velilerimize okul dışı öğrenme için çok kıymetli olanaklar sunmaktadır. Bizlerin Tarsus'tan Anamur'a uzanan ve çok çeşitli kültürel, tarihi ve doğal güzelliklere sahip ilimizi tanımak ve öğrencilerimize aktarmak konusunda büyük bir sorumluluğu bulunmaktadır.

            Buradan hareketle Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin somut yaşantılar yoluyla kalıcı öğrenmelerine katkı sağlamak, ilimizi tüm zenginlikleriyle tanıtmak amacıyla eğitimcilerimizin ve velilerimizin yararlanabileceği bu dijital gezi rehberini hazırladık. Sizlerin değerli katkılarıyla da rehberimizi güncellemeye devam ediyoruz. Bu noktada siz değerli okurlarımızın görüş ve önerileri bizler için çok kıymetli. Rehberimizin zenginleşmesine katkı sunmak isterseniz mersinbasin33@gmail.com adresine mail gönderebilir,  çalışmalarımıza destek olabilirsiniz.

            Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak hazırlamış olduğumuz "Mersin'de Gezdikçe Öğreniyorum" adlı dijital gezi rehberimizden eğitim camiamızın ve tüm vatandaşlarımızın azami seviyede faydalanmasını temenni ediyor, bu çalışmada emeği geçen tüm meslektaşlarıma ve bizlere görüş ve önerileriyle katkı sunan tüm okurlarımıza yürekten teşekkür ediyorum."

 

Online dijital gezi rehberine ulaşmak için tıklayınız.

PDF dijital gezi rehberine ulaşmak için tıklayınız.

 

15-03-2023

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.