MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİJİTAL OYUN YARIŞMASI

DİJİTAL OYUN YARIŞMASI

       Müdürlüğümüz bünyesinde eğitim öğretim niteliğinin arttırılmasına yönelik yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla çocuklarımızın girişimcilik bilincini artırmaya ve kodlama becerilerini arttırmaya  yönelik  olan "Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2. Dijital Oyun Yarışması" adlı yerel bir yarışma yapılması planlanmaktadır. Bu form yarışmaya başvuru yapılabilmesi için hazırlanmıştır.

        Yarışma, ortaokul 5.6.7. ve 8. Sınıf ve lise 9.10.11.12. sınıf öğrencilerin katılacağı serbest konulu, belirledikleri kodlama araçlarını kullanarak programlayacakları ve PC, laptop, cep telefonu veya tablet gibi dijital ortamlarda çalışabilecek oyunları içermektedir.

Başvuru için : https://www.mersinogretmenakademisi.com/

      Yapılacak yarışmanın amacı; örgün eğitim kurumlarında eğitim görmekte olan öğrencilere, Milli Eğitim Temel Kanununda belirtilen ilke, esas ve amaçlara uygun olarak, girişimcilik ruhunu ve programlama becerisini kazandırmak, onları yaratıcı bireyler haline dönüştürebilecek teşviki sağlayabilmek, yönlendirilen değil yönlendiren toplum olma yolunda girişimciler yetiştirmek, programlama ve programlama eğitimini yaygınlaştırmak ve hazırlanan oyun programlarını değişik platformlara taşımaktır. Ayrıca, ülkemizin teknoloji ve yazılım üssü olması, Mersin ilinin de bu üssün merkezi konumuna gelebilmesi için, öğrencilerin inovatif girişimciliklerini cesaretlendirerek yarının teknoloji ve gelişim liderleri olabilmelerini desteklemek de yarışmanın amaçları arasındadır. Bu kapsamda öğrencilerimizin programlama ve programlama ürünlerini değişik platformlarda yaygınlaştırmak da hedeflerimiz arasındadır.  

Yarışmanın Değerlendirme Komisyonu; yarışmanın düzenlenmesinde yer alan kurumlardan gelecek  5 kişiden oluşacaktır. 

Verilecek Ödüller

Ortaokul Kategorisinde

1.olan öğrenciye 3000 TL    

2.olan öğrenciye 2000 TL     

3.olan öğrenciye 1500 TL

Lise Kategorisinde

1.olan öğrenciye 5000 TL   

2.olan öğrenciye 3000 TL     

3.olan öğrenciye 2000 TL

Dereceye Giren Danışman Öğretmenlere Başarı Belgesi

Yarışmaya Katılan Her Öğrenciye Katılım Belgesi

14-01-202014-01-2020

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.