MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA'YI EN ÇOK BİZ KULLANIYORUZ

EBA'YI EN ÇOK BİZ KULLANIYORUZ

 "EBA'YI EN ÇOK BİZ KULLANIYORUZ." 

Mersin Valimiz Sn. Ali İhsan SU, Mersin İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Adem KOCA, Mersin Üniversitesi İslami Bilimler Dekanı Sn. Prof.Dr. Erdal BAYKAN'ın katılımıyla EBA Bayrak Yarışması Ödül Töreni 24 Aralık 2019 Salı günü Saat:10.30 da Yenişehir İmam Hatip Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti. 

EBA yı en çok biz kullanıyoruz proje yarışması, 4 devreden oluşmakta olup 1. devresi tamamlanarak, kademeye göre ilçe 1.si olan okullara EBA bayrak Ödülleri verilmiştir. İlçe bazında öğretmen ve öğrenci kullanım oranlarına göre okullar arası tatlı bir rekabet başlatılarak, öğretmen ve öğrencilerimizin EBA yı etkin bir şekilde kullanması hedeflenmektedir.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Adem KOCA;

"Eğitimin geleceğe açılan kapısı Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Bakanlığımız tarafından geliştirilen ve yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur. Fatih Projesi'nin en önemli bileşenidir.

EBA, öğrenme ortamını derslik ve okul dışına taşımaktadır. Böylece eğitimin zaman ve mekân bağımlılığını ortadan kaldırmaktadır. Gelişen teknolojinin eğitime entegrasyonu ile çağdaş eğitim uygulamaları EBA ile sunulmaktadır.

Sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve doğru içerikler ile EBA dünyanın en büyük içerik portalıdır. Yine dünyada en çok ziyaret edilen siteler içerisinde yer almaktadır. Google, Facebook, Youtube gibi ticari sitelerin dışında, kamu siteleri içerisinde dünyada ilk 5 site içerisindedir.

EBA ile eğitimde fırsat eşitliği tüm öğrencilerimize ve dünyaya sunulmaktadır. Öğretmen ve öğrencilerimize büyük kolaylıklar sağlayan EBA bu Eğitim Öğretim Yılı başında yenilendi. Kişiye özel kullanım imkânları ile öğretmenlerin sistemden öğrencilere çalışma göndermesi, kendi içeriklerini üretmesi ve soru-sınav yükleme yapması oldukça kolay olmaktadır. Ayrıca veliler de sisteme girebilmekte ve böylece çocuklarına verilen eğitimin niteliğini takip edebilmektedir.

EBA'nın mobil uygulaması ile GSM firmalarından ücretsiz olarak 3 GigaBayt internet hizmetinden 6 aydır tüm öğretmen ve öğrencilerimizin faydalanabildiğini hatırlatmak isterim.

Mersin olarak EBA'yı önemsiyor ve yaptığımız çalışmalarla bu platforma destek oluyoruz

· Ülke genelinde ilk defa Eğitim Fakültesi öğrencilerine yani öğretmen adaylarına sahaya çıkmadan, sahada EBA ile ilgili alacakları eğitimi vererek bu tecrübeyi sağlıyoruz. Bu çalışmamızla Bakanlığımıza ve diğer illere örnek olduk. Bakanlığımızdan gelen yazı ile EBA'nın üniversitelere açılmasında ön ayak olduk.

· Ürettiğimiz yazılım MAKS (Mersin Akıllı Kilit Sistemi) ile EBA'ya destek olan bir il olarak EBA platformunda yer aldık. MAKS programını ülke genelinde kullanılmasını sağladık.

· Yine geçen yıllarda, Mersin olarak yaptığımız Etkileşimli Tahta Duyuru Sistemi ile EBA Platformundan ülke genelindeki tüm okullarımıza hizmet verdik.

· Yine ürettiğimiz Tahta Kullanım Yazılımı, Bakanlığımızın tavsiye ettiği bir yazılım oldu. Ülke genelinde en çok kullanılan Tahta Kullanım Yazılımı olan Mersin Yazılımı yurt dışında da Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin'de de kullanılmaktadır.

· Bunlardan başka ürettiğimiz bir çok çalışmalarla EBA platformunda yer aldık. (EBA İnfografik, e-kitap gibi)

EBA'YI EN ÇOK BİZ KULLANIYORUZ yarışması ile, ilimizde bir farkındalık oluşturarak okullarımızın tatlı rekabete girmesini sağladık. Bu rekabet EBA'yı etkin ve doğru kullanmayı sağlayacaktır. Okul idarecilerimizin bu sinerjiden etkilenmesini, tüm öğretmen ve öğrenci kayıtlarının sağlanıp, kullanım oranlarını takip ederek süreci doğru yönetmelerini bekliyorum.

Bakanlığımızın sunduğu bu büyük hizmete Mersin ili olarak verdiğimiz destek ortadadır. Bu hizmetten azami derecede faydalanarak mevcut eğitim kalitemizi daha da artırmak hedefindeyiz.

EBA'nın tüm okullarımızda kullanımını destekliyor ve takip ediyorum" dedi.

24-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-2019

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.