MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde Mersin Etkinlikleri

Eğitimde Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde Mersin Etkinlikleri

Eğitimde Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde Mersin Etkinlikleri

        4-5 Kasım 2016 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü önderliğinde Ankara’da  Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016´nın açılışı yapıldı.

        Zirve’de 11 çağrılı konuşmacı, 154 konuşmacı ve BT İl Koordinatörlerin de yer aldığı 2 binin üzerinde katılımcının hazır bulunduğu Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2016 yoğun bir gündemle toplandı.

       Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç Dr. Yusuf Tekin ve YEĞİTEK Genel Müdürü Bilal Tırnakçı’ın açılış konuşmalarıyla başlayan programda 3 panel, 26 oturum ve 26 atölye çalışması düzenlendi.

       Eğitim teknolojilerindeki gelişmelerin Eğitimde FATİH Projesi kapsamında değerlendirilme imkânı sunulmasını maçlayan zirvede; akademisyenler, karar vericiler, uzmanları, öğretmenleri, her seviyeden ilgili öğrencileri, sivil toplum temsilcileri ile özel sektörü bir araya getirerek teorik ve pratik bilgilerin birbirleri ile paylaşma fırsatı buldu.

        Eğitim teknolojileri ve öğretmen-öğrenci ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi konulara yönelik, paneller ve sözlü sunumlar, kodlama, Robotik ve Üç Boyutlu Teknolojiler gibi birçok alanda atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

        Mersin´den zirveye başvuruda bulunan ve bildirileri kabul edilerek zirveye davet edilen;  

       Akdeniz- Hürriyet İlkokulundan Sınıf Öğretmeni Bircan Keleş - Kodlama, Kod Eğitimi oturumunda "İlkokul 2. sınıf öğrencileriyle Web 2.0 Araçları Kullanımı" ,

        Bilim ve Sanat Merkezinden Sınıf Öğretmeni Hikmet Tutaysalgır - STEM oturumunda "Üstün Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Mini Bilgisayar Rasperry Pi Kullanımı" ,

        Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulundan Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Ayhan Sezdirmez Eğitimde Engelsiz Bilişim Oturumunda "Özel Eğitim Öğrencilerinin Bilişim Teknolojileriyle Gerçek Yaşam Becerileri Kazanması",

        Özel Toros Kolejinden İngilizce Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Esen Sandıraz - Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar Oturumunda "Birlikte Öğrenelim" konulu sözlü sunumlarını başarıyla tamamladı.

 

11-11-201611-11-2016

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.