MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EMEKLİ ÖĞRETMENİMİZE EVİNDE ZİYARET

EMEKLİ ÖĞRETMENİMİZE EVİNDE ZİYARET

Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN ve eşleri Sayın Yıldız PEHLİVAN Hanımefendi ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ ve Toroslar Kaymakamımız Sayın İbrahim ÇENET, Yenişehir Mersin Anadolu Lisesi emekli öğretmeni Sayın Mehmet Nazım ALTINAY'ı evinde ziyaret ettiler. 

Sayın Fazilet DURMUŞ, "Kıymetli meslektaşım, uzun yıllar eğitim meşalesini taşıdığınız, milletimizin onurlu evlatlarını yetiştirdiğiniz için sizlere minnettarız. Biz öğretmenler, öğrencilerimizi evladımız bilir, bağrımıza basarız. Çocuklarımızı vatana, millete hayırlı birer evlat olarak yetiştirmek için her türlü fedakârlığı gösterir, onlarla ağlar, onlarla güleriz. Hem anne oluruz hem baba. Sizin şahsınızda ülkemizin aydınlık geleceği için gece gündüz demeden, memleketimizin her köşesinde azimle, şevkle çalışan tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum. Emeklilik hayatınızın sevdiklerinizle, sağlıkla, mutlulukla geçmesini temenni ediyorum." dedi. 

1948 yılında Mersin'in Mut ilçesinde dünyaya gelen Sayın Mehmet Nazım ALTINAY, meslek hayatına 1979 yılında başlamış ve 40 yılı okul müdürlüğü olmak üzere 43 yıl meslek hayatını sürdürmüştür. 2022 yılında görev yaptığı Mersin Yenişehir Anadolu Lisesinden emekliye ayrılmıştır. Eşi de kendisi gibi emekli öğretmen olan Sayın ALTINAY, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Biz ailecek eğitime gönül vermiş insanlarız. Mesleğimi uzun yıllar büyük bir mutlulukla, gururla icra ettim. Meşaleyi genç meslektaşlarıma devrederken içim rahat. İşini severek, gönülden, fedakârlıkla yapan tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Evlatlarımız onlara emanet. Sayın Valimize ve Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüze nazik ziyaretleri için şükranlarımı arz ediyorum." dedi. 

 

22-11-202322-11-202322-11-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.