MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"EN İYİ NARKOTİK POLİSİ: ANNE" KONFERANSIİl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen "En İyi Narkotik Polisi: Anne" adlı konferans, Mersin Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN başkanlığında, Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 Gençlerimizin her türlü kötü alışkanlık ve bağımlıktan uzak kalmaları için alınması gereken tedbirlerin ve ebeveyn sorumluluklarının ifade edildiği konferansta İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, "Gençlerimiz, çocuklarımız bizim en kıymetli varlıklarımız. Onları kötülüklerden korumak, kollamak ve en önemlisi kendi kendilerini korumaları için onları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek biz yetişkinlerin en önemli görevidir. Eğitimin ailede başladığı, annelerimizin ve babalarımızın evlatlarımızın ilk öğretmeni ve hayat boyu gözlemcisi olduğunu biliyoruz. Bu anlamda biz eğitimciler olarak okullarda öğrencilerimizi her türlü kötü alışkanlıkla ilgili olarak bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye gayret ediyoruz. Aynı zamanda velilerimizle de sürekli iletişim halinde oluyor ve onların da bu konuda bilinçli olmaları için emniyet güçlerimizle iş birliği içinde eğitimler düzenliyor, her türlü tedbiri alıyoruz. Bakanlığımızın başlatmış olduğu Aile Okulu projesinin önemi de bu noktada bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Okul-aile-emniyet güçleri olarak hep birlikte çalışarak ve tedbirlerimizi alarak evlatlarımızı her türlü kötü alışkanlıktan, bağımlılıktan uzak tutacağız." dedi.

25-10-202225-10-202225-10-202225-10-202225-10-202225-10-2022

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.