MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim Alan Öğrencilerimizin Karne Mutluluğunu Paylaştık

Evde Eğitim Alan Öğrencilerimizin Karne Mutluluğunu Paylaştık

 

 

             İl Millî Eğitim Müdürümüz Evde Eğitim Alan Öğrencilerimizin Karne Mutluluğunu Paylaştı

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA da evde eğitim gören öğrencileri evlerinde ziyaret etti. Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Kılıç, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Bağış ve Ali Hıdır Akkılıç, Milli Eğitim Müdürümüze söz konusu ziyaretlerde eşlik etti.

İlk olarak diyaliz hastası 9.sınıf öğrencisi Aybike Asena Söylemez’i evinde ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Koca evde eğitim alan öğrencinin karne sevincini paylaştı. 

Koca, özel eğitim alan öğrencilere büyük değer verdiklerini belirterek, eğitim alanında yaşanan büyük değişimlerden bu öğrencilerin de olumlu yönde etkilendiğini kaydetti. 

Özel Eğitim alması gereken bireylerin topluma entegre olmalarında eğitimin rolüne dikkat çeken Koca, fırsat eşitliğinin yakalanması noktasında pozitif ayrımcılığın önemine dikkat çekti.

Koca: Özel Eğitim Alan Öğrencilerimize Ev Ziyaretlerimiz Devam Edecek

Bu ziyaretin ardından Koca, 3,5 yaşında lösemi teşhisi konan ve 9 yıldır tedavi gören  5.sınıf öğrencisi İrem Kaya’yı evinde ziyaret etti. Öğrenci ve ailesi ile görüşen Koca, öğrencinin hastalığı ve durumu hakkında bilgi aldı. 

Öğretmeni de öğrencisinin resim yapmaya ilgisi olduğunu belirterek, İrem’in okuldaki resim egzersiz çalışmalarına yönlendirildiğini, bu sayede öğrencinin okulda kısa süre de olsa arkadaşlarıyla birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. 

Özel eğitim alan öğrencilerle her iki ziyarette de bir süre sohbet eden Koca, evde eğitim almak zorunda olan öğrencilerin her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

20-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-201720-01-2017

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.