MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Sertifikaları Sahiplerini Buldu

Fatih Projesi Sertifikaları Sahiplerini Buldu

 

Fatih Projesi Sertifikaları Sahiplerini Buldu

Mersin Üniversitesi ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Fatih Projesi Temel Düzeyde İçerik Geliştirme ve Teknolojik Kullanımı Eğitimi’ sertifika töreni gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Nisa Ünaldı Coral, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ali Havare ile akademik personel ve öğrenciler katıldı.

“Fatih Projesinin, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi çatısı altında  büyük özverilerle gerçekleştirildiğini ifade eden  İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, projede yer mutluluk duyduğunu belirterek, “Eğitim kelimesi geçmişten bugüne çok farklı ifadelerle yorumlanmış. Ben eğitimi ‘aşk’ kelimesi ile yorumluyorum. Gönüllü olarak gerçekleşen böylesi projelerin temelinde aşk olduğuna inanıyorum. Bu işe gönül veren tüm hocalarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ali Havare ise projenin Türkiye’de ilk olma özelliğine dikkat çektiği konuşmasında “80 saat süren eğitimin sonunda 71 öğrencimiz sertifika almaya hak kazandı. Verilen eğitimlerin beraberinde bu sertifikalar da gelecekte öğrencilerimize büyük katkı sağlayacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzmanlarımıza ve üniversitemiz akademisyenlerine gönüllü olarak bu eğitimleri verdikleri ve böyle bir projede yer aldıkları için teşekkür ediyorum. Sertifika almaya hak kazanan öğrencileri de yürekten kutluyor ve gelecek hayatlarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Fatih Projesi Koordinatörü Erol Uysal ise projenin ilgi gördüğünü belirterek, “Birçok üniversite projemizi yakından takip ediyor ve bizimle iletişime geçiyor. Bizler de projemiz ile ilgili bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmaya, yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere sertifikaları verilirken Mersin Üniversitesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen eğitimler Erol Uysal, Ramazan Sonkaya, Orhan Aksoy, Murat Toker ve Serkan Öncel tarafından gönüllülük esasına göre hiçbir ücret almadan eğitimler tamamlanmıştır. Eğitimlerin sonunda eğitim veren FATİH Eğitmenlerine teşekkür belgesi verilmiştir.

 

16-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-2017

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.