MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"FİKİR OTOBÜSÜ" BÜYÜK FİNALFikir Otobüsü Liseler Arası Girişimcilik ve Yenilikçi Projeler yarışması bugün sonuçlandı. Canlı yayında yapılan finalde İl Müdürümüz Sn. Adem KOCA da jüri üyesi olarak görev aldı. Proje çalışmalarının ve gençlerin yenilikçi projeler içinde yer almasının ülkemizin geleceği açısından ne kadar önemli olduğunun vurgulandığı etkinlikte, Sn. Adem KOCA,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gençlerin önünü açan, yenilikçi düşünmelerine katkıda bulunan bu türlü projeleri desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yarışmada; Akdeniz Mersin Deniz Ticaret Odası MTAL birincilik, Yenişehir Hacı Sabancı Anadolu Lisesi ikincilik ve Toroslar Şifa Hatun MTAL de üçüncülük ödülüne layık görülmüşlerdir.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu tarafında 2015 yılında hayata geçirilen ve temel amacı bölgede girişimcilik farkındalığının artırılmasını sağlamak olan uzun soluklu bir proje olan "Fikir Otobüsü"  yıllar içinde binlerce gence ulaşmayı başarmış, son altı yılda Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Üniversitesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Tarsus Organize Sanayi bölgesi gibi birçok kurumun desteği ve katkısı ile bölgede örnek olabilecek bir işbirliği sergilemiş ve bu süreçte 5000' den fazla girişimci adayı, üniversite öğrencisi ve lise öğrencisi ile temas ederek girişimcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlamıştır. 2016 yılında TOBB Girişimcilik üst kurulu tarafından örnek proje seçilen "Fikir Otobüsü" gerek işbirliği modeli gerekse eğitim ve mentörlük destekleri anlamında örnek bir model olarak işaret edilmiştir.

 

03-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-202103-06-2021

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.