MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''FİKİR OTOBÜSÜ LİSELER ARASI GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİKÇİ İŞ FİKİRLERİ YARIŞMASI" TÜRKİYE BİRİNCİSİ

''FİKİR OTOBÜSÜ LİSELER ARASI GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİKÇİ İŞ FİKİRLERİ YARIŞMASI

     Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu öncülüğünde yürütülen, Mersin Üniversitesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın destekleriyle gerçekleştirilen Fikir Otobüsü Lise Projesi, Avrupa Komisyonu'nun sponsorluğunda her yıl düzenlenen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasında, "Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi" kategorisinde Türkiye birincisi olarak seçilip, Avrupa Komisyonu seçimlerinde ülkemizi temsil etme hakkı kazanmıştır.

 

     Fikir Otobüsü Lise projesine katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eden Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA; '' Fikir Otobüsü projemiz son yedi yılda bölgede örnek olabilecek bir iş birliği sergilemiş ve bu süreçte 5000'den fazla girişimci adayı, üniversite ve lise öğrencisi ile temas ederek girişimcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlamıştır. Şimdi de Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasında, Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi kategorisinde Türkiye birincisi olarak Avrupa Komisyonu seçimlerinde ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte bizlere desteğini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza, bilgilerini ve deneyimlerini bizlerle paylaşan çok değerli öğretim üyelerimize, emeği geçen tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum." dedi.

12-07-202312-07-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.