MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FİKRİNLE BÜYÜ-FİKRİNLE YÜRÜ DİJİTAL OYUN YARIŞMASI

FİKRİNLE BÜYÜ-FİKRİNLE YÜRÜ DİJİTAL OYUN YARIŞMASI

 

Müdürlüğümüz bünyesinde eğitim öğretim niteliğinin arttırılmasına yönelik yapılan çalışmalara katkı sağlamak amacıyla çocuklarımızın Ar-Ge bilincini artırmaya ve kodlama becerilerini arttırmaya  yönelik  olan “FİKRİNLE BÜYÜ-FİKRİNLE YÜRÜ DİJİTAL OYUN YARIŞMASI” adlı yerel bir yarışma yapılması planlanmaktadır.

Yarışma, ortaokul 5-6-7-8 ve sınıf öğrencileri için serbest konulu, lise 9-10-11-12 serbest konulu belirteceğimiz kodlama araçlarını kullanarak programlayacakları ve PC, Laptop, Cep telefonu veya Tablet gibi dijital ortamlarda çalışabilecek oyunları içermektedir.

Yarışmaya  Mersin İlimizde  bulunan resmi/özel ortaokul ve lise kurum öğrenciler ve danışman öğretmenler katılacaktır.

Yapılacak yarışmanın amacı; örgün eğitim kurumlarında eğitim görmekte olan öğrencilere, Milli Eğitim Temel Kanununda belirtilen ilke, esas ve amaçlara uygun olarak, Ar-Ge ruhunu ve kodlama becerisini kazandırmak, onları yaratıcı bireyler haline dönüştürebilecek teşviki sağlayabilmek, yönlendirilen değil yönlendiren toplum olma yolunda girişimciler yetiştirmek, kodlama ve kodlama eğitimini yaygınlaştırmak, programlama ve programlama eğitimini yaygınlaştırmak ve hazırlanan oyun programlarını değişik platformlara taşımaktır. Ayrıca, ülkemizin kodlama ve programcılık üssü olması, Mersin ilinin de bu üssün merkezi konumuna gelebilmesi için, öğrencilerin inovatif girişimciliklerini cesaretlendirerek yarının teknoloji ve gelişim liderleri olabilmelerini desteklemek de yarışmanın amaçları arasındadır. Bu kapsamda öğrencilerimizin kodlama, programlama ve programlama ürünlerini değişik platformlarda yayınlaştırmakta hedeflerimiz arasındadır. 

Yarışmanın Değerlendirme Komisyonu; yarışmanın düzenlenmesinde yer alan kurumlardan gelecek  5 kişiden oluşacaktır.

 

Verilecek Ödüller

Ortaokul

       1. olan öğrenciye 500 TL 

       2. olan öğrenciye 350 TL

       3. olan öğrenciye 250 TL

Lise

1. olan öğrenciye 1000 TL 

2. olan öğrenciye 750 TL

 3. olan öğrenciye 500 TL

 

Dereceye Giren Danışman Öğretmenlere Başarı Belgesi

 Not: Yarışma şartnamesi ektedir. Başvuruların nasıl yapılacağı, ileri bir tarihte yapılacak toplantıda duyurulacaktır.

İrtibat Kişileri:

Ata BERK  (0505 375 27 67)

Hilal ERHÜN (0505 778 27 52)

 

Daha fazla Bilgi için : https://www.mersinogretmenakademisi.com/kopyasi-mersin-masalina-sahip-cik

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.