MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ford Otosan ve Ergin A.Ş.´den Meslekî Eğitime Hibe Desteği

Ford Otosan ve Ergin A.Ş.´den Meslekî Eğitime Hibe Desteği

 Ford Otosan ve Ergin A.Ş.´den Meslekî Eğitime Hibe Desteği 

Türkiye´nin kalkınmasına destek vermek amacıyla, Ford Otosan´ın katkıları ve Ergin A.Ş.´nin desteğiyle Mersin Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesine  uygulamalı eğitimlerde kullanılmak üzere yeni nesil teknolojileriyle donatılmış Ford Transit marka araç hibesi gerçekleşti.  

Eğitime destek amacıyla yapılan hibe törenine Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Ford Otosan Bölge Müdürleri, Ford Ergin A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Kubilay Doğan, Zerrin Doğan, Gönül Doğan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, MODER Üyesi Mine Soner, Mersin Meslekî  ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zeki Urhan, Mersin Meslekî  ve Teknik Anadolu Lisesi Atölye Şefi Arif Demirelli  ve öğretmenler katıldı. 

Ülkemiz ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan otomotiv sanayisindeki teknolojik ve bilimsel gelişmelere öğrencilerimizin uyum sağlayabilmeleri ve kalifiye eleman olarak mezun olabilmeleri açısından yapılan bu hibenin değerinin büyük olduğunu ifade eden Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, "Verdiğimiz eğitimin 

kalitesini arttıracak olan bu tarz hibelerle ülkemiz sanayisine daha nitelikli ara elemanlar sunabileceğiz." dedi. Ford Otosan´ın mesleki eğitimin geliştirilmesi yönündeki destek ve inancını ülke genelinde uyguladığı çeşitli projelerle ortaya koyduğunu ifade eden Koca, desteklerinden dolayı Ford Ergin A.Ş. ailesine de teşekkür etti.

 

19-03-201919-03-201919-03-201919-03-201919-03-2019

 

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.