MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Büyüklerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

Geleceğin Büyüklerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

Geleceğin Büyüklerinden Müdürlüğümüze Ziyaret

Yenişehir İlkokulu 1/C Sınıfı öğrencileri Okul Müdürü Ali Berk, Sınıf Öğretmeni Gülçin Şahin Köklüdağ, Mersin Çocuk Üniversitesi Koordinatörü Soner Yurtdaş eşliğinde Müdürlüğümüzü ziyaret ettiler.

Misafirlerini makamında ağırlayan Mersin İl Milli Eğitim Müdürü ve Mersin Çocuk Üniversitesi Yürütme Kurulu Başkanı Adem Koca, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Yenilikçi Eğitim Yaklaşımlarına bir iyi uygulama örneği olarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Mersin Çocuk Üniversitesi Koordinatörü Soner Yurtdaş, 4 yıllık eğitim sürecine yayılan eğitimde yenilikçi bir model geliştirmeyi hedefleyen bir sistem çalışması oluşturup, bunu raporlamak istediklerini söyledi.

Yurtdaş, Bu kapsamda sınıf ortamında iyileştirme çalışmaları yapıldığını bu çalışmaların uygulanacak eğitim programları ve faaliyetlerde destekleyici ve kolaylaştırıcı unsurlar içerdiğini belirterek,  hedefin çocukları ezberci eğitim sisteminden uzaklaştırarak öğrenmeyi öğrenmiş yaratıcı, ilgi ve yeteneğe uygun beceriler geliştirmiş özgün düşünceler ve projeler geliştirebilen edinimlerini hayatlarına yansıtıp kullanabilen bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Bu çalışmada desteğini esirgemeyen Milli Eğitim Müdürü ve Mersin Çocuk Üniversitesi Yürütme Kurulu Başkanı Koca’nın eğitim sürecine danışmanlık yapan Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin büyük katkıları olduğunu oluşacak yenilikçi modelin yaygınlaşmasını beklediklerini belirtti.

Öğrenciler sınıf adına çıkartacakları dergi için Milli Eğitim Müdürü ile röportaj yaptı. Birbirinden ilginç sorulara Koca, açık yüreklilikle cevapladı.

Okul ortamının aile ortamı gibi benimsemesi tavsiyesinde bulunan Milli Eğitim Müdürü Koca, minik öğrencilere başarı diledi.

03-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-2017

 

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.