MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"GENÇ NİDA KUR'AN-I KERİM GÜZEL OKUMA VE HAFIZLIK YARIŞMASI" ÖDÜL TÖRENİİl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fazilet DURMUŞ, Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Millî Eğitimimizin genel amaçları ve Anadolu imam hatip liselerinin kuruluş misyonu çerçevesinde, okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin ilgi istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yetişmesini sağlamak,  kişisel ve mesleki gelişimlerini destekleyerek yetkinlik ve özgüven kazanmalarını sağlamak amacıyla, yaklaşık 40 yıldır geleneksel olarak düzenlenen meslekî yarışmaların; "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması" ödül törenine katıldı. Törende Din Öğretiminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet AKYOL, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Necmeddin DİNÇ ve İmam Hatip Okullarımızın yöneticileri yer aldı.

Yenişehir Şehit Kübra Doğanay Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törende yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Törende Sayın Fazilet DURMUŞ, "Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak yetişmeleri, eğitim aldıkları mesleki alanda kendilerini geliştirmeleri bağlamında bu yarışma çok kıymetli. Bu tür yarışmalar önemli, ve hafızlık eğitimi için ailelerimize de büyük iş düşüyor.  Kuran-ı Kerim'i hatim etmek güzel ama onu anlamak, yaşamımıza yansıtmak da önemli. Hafız öğrencilerimize Kuran-ı Kerim'den onları hangi ayet etkiliyor, ayetleri anlama, hayata geçirme bilinci aşılanmalı. Hafızlık sadece ezber olarak bırakılmamalı, Kuran-ı Kerim'in ışığında hayatımız şekil almalı. Jürimizin özenli değerlendirmesiyle dereceye girerek ödüle layık olan Aya BELLA, Zehra TOPRAK, Nurcan ÖZAYDIN evlatlarımızı canı yürekten tebrik ediyor, yarışmaya katılan tüm evlatlarımın gözlerinden öpüyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Bu yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen tüm meslektaşlarıma yürekten teşekkür ederim. Bu güzel vesilelerle buluşmak, evlatlarımla, meslektaşlarımla bir araya gelmek, asli değerlerimizi hep birlikte yaşatmak mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

 

 

11-12-202311-12-202311-12-202311-12-202311-12-202311-12-2023

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.