MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gezen Bilim Yollarda Projesinin Sıradaki Durağı Mersin Yenişehir Gökçebelen Ortaokulu Oldu

Gezen Bilim Yollarda Projesinin Sıradaki Durağı Mersin Yenişehir Gökçebelen Ortaokulu Oldu

 

Gezen Bilim Yollarda Projesinin Sıradaki Durağı Mersin Yenişehir Gökçebelen Ortaokulu Oldu


Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde kurulan Mersin Çocuk Üniversitesi tarafından yürütülen Gezen Bilim Yollarda Projesinin sıradaki durağı Mersin Yenişehir Gökçebelen Ortaokulu oldu.

 

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz Gökçebelen Ortaokulunu ziyaret ederek TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Havare’nin koordinatörlüğünü yürüttüğü proje ile ilgili bilgi alarak faaliyetleri yerinde inceledi.

 

Prof. Dr. Ali Havare proje sürecinde 12 farklı köy okulunun gezilmesinin hedeflendiğini ve Gökçebelen Ortaokulunu ziyaret edilen 9. Okul olduğunu belirtti.  26 akademisyenin (7 profesör, 3 doçent, 5 yardımcı doçent, 1 araştırma görevlisi, 4 doktora öğrencisi ve 6 yüksek lisans öğrencisinden oluşuyor.) öğrencilere fizik, kimya, biyoloji, matematik-astronomi alanında tanıtım yaparak her dalda 3 etkinlik düzenlediğini söyledi.

 

Öğrencilerle yapılan etkinliklere katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çelebiyılmaz Mersin Çocuk Üniversitesi yapılanmasının eğitime önemli katkılar sağladığını belirterek, bu ve benzeri projelerin çocuklarımızın, üniversite ile etkileşim içerisinde, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek, bilimsel ve eleştirel düşünme, yaratıcı olma, yargılama, sorgulama, soru sorma, merak duyma, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırdığını ve  onları erken yaşta bilimin ve sanatın eğlenceli yüzü ile tanıştırdığını ifade etti.

 

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-2017

 

 

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.