MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Göç İdaresi'nden Öğretmenlere Sosyal Uyum Çalıştayı

Göç İdaresi'nden Öğretmenlere Sosyal Uyum Çalıştayı

Göç İdaresi'nden Öğretmenlere Sosyal Uyum Çalıştayı

Mersin'de, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik Sosyal Uyum Çalıştayı düzenlendi.

Göç İdaresi tarafından Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliğinde gerçekleştirilen çalıştayda, Diyanet ve Milli Eğitim personeline, Türkiye'de geçici koruma kapsamında bulunan başta Suriyeliler olmak üzere yabancılarla ev sahibi toplumun sosyal uyumunu artırmak amacıyla yapmaları gereken çalışmalar anlatıldı.

Çalıştaya, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman DENİZ, Mersin İl Göç İdaresi Müdür Vekili Prof. Dr. Nalan YETİM, İl Müftüsü Şaban KONDİ, Mersin İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mikail EREN ile öğretmenler ve imamlar katıldı.

Çalıştayın açış konuşmasını yapan İl Göç İdaresi Müdür Vekili Prof. Dr. Yetim, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Suriyelilerin tercih ettiği kentlerden birinin de Mersin olduğunu söyledi. Mersin'de bugün gerçekleştirdikleri 'Sosyal Uyum Çalıştayı' ile göçle Türkiye'ye gelen bireylerin kültürel, sosyal, ekonomik açıdan ülkeye dahil edilmesi, aidiyet hislerinin geliştirilmesi ve bir arada yaşama inancının oluşturulmasını hedeflediklerini belirten Yetim, "Suriyeli göçmenlerin ülkemiz değerleri, maneviyatı, sosyal ilişkileri ile uyumlu olmalarında Milli Eğitim ve Diyanet görevlilerimizin anahtar rolleri bulunmaktadır" dedi.

11-09-201911-09-2019

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.