MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖREVE YENİ BAŞLAYAN YÖNETİCİLERİMİZLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

GÖREVE YENİ BAŞLAYAN YÖNETİCİLERİMİZLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, 13 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve ilimizde görevlerine yeni başlayan 309 okul müdürü, müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcılarıyla değerlendirme toplantısı yaptı.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında yapılacak çalışmalar ve dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Sayın Adem KOCA:

"Kıymetli Meslektaşlarım, Mersin Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 1.288 okulumuz, 30 bin öğretmenimiz ve 400 binden fazla öğrencimizle yeni bir seneye başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2022-2023 eğitim öğretim yılında ilimizde 26.713 öğrencimiz okul öncesi eğitimine, 34.836 evladımız ilkokula 1. sınıfa; 33 genç meslektaşımız ise meslek hayatlarına başladı. Sizler de bu büyük ailenin bir parçası olarak bu sene ilk kez yöneticilik görevlerinize başladınız. Hepiniz için, eğitim camiamız için yeni ve büyük sorumluluklar ihtiva eden bu görevinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Yöneticilik görevlerine yeni başlayan siz değerli meslektaşlarıma ilk olarak bu büyük sorumluluğun farkında olmalarını, Mersin'de büyük bir aile olarak el ele, birlik içinde, dirlik içinde, dayanışma içinde her türlü sorumluluğun ve sorunun üstesinden başarıyla geleceğimizi bilmelerini ifade etmek isterim. Bizlerin sağlıklı iletişim kurarak, çözüm odaklı ve dayanışma ruhuyla çözemeyeceği herhangi bir sorun olamaz.

Bizler Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda çalışarak ve kendi özgün projelerimizi de üreterek birçok farklı alanda yaptığımız tüm çalışmalarla Türkiye'de öncü bir iliz. Bu bağlamdaMillî Eğitim Bakanlığımızın genel politikasına baktığımız zaman 4 ana başlık görüyoruz:

1. Okullar arasındaki başarı farklarının azaltılması,

2. Öğretmenlerin mesleki gelişimi,

3. Okul öncesi eğitime erişimin artırılması

4. Mesleki eğitimin güçlendirilmesi.

Bu politikalar çerçevesinde bizlerin en büyük ideali evlatlarımızın fırsat eşitliği çerçevesinde; ilim ve irfan geleneğimizle, bilimsel gelişmelerin ışığında, çağın gereklerine uygun ancak her koşulda millî ve manevi değerlerimizin farkında olarak yetişmeleri, ilim bayrağını şerefle taşımalarıdır. Eğitim öğretim sürecini bu politikalar çerçevesinde yürüttüğümüzü lütfen hep aklımızda tutalım. Siz değerli yöneticilerimizin gelecek vizyonlarıyla Mersin olarak bu büyük başarılara imza atmaya, eğitimde öncü olmaya, evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmeye devam edeceğiz.

Kıymetli Meslektaşlarım, aklı selim, kalbi selim, zevki selim nesilleri hep birlikte yetiştirecek, ülkemizin milli kalkınma hamlesine en büyük katkıyı eğitimciler olarak bizler vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli meslektaşlarıma bir kez daha yeni görevlerinde başarılar diliyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum." dedi.

21-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-202221-09-2022

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.