MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN MESLEKİ EĞİTİM “Meslek Liseleri Tanıtım Günleri” Fuarı Açıldı

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN MESLEKİ EĞİTİM “Meslek Liseleri Tanıtım Günleri” Fuarı Açıldı

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan, tanıtma ve yöneltme faaliyetleri kapsamında, Müdürlüğümüzce “Güçlü Türkiye İçin Mesleki Eğitim” sloganı ile başlatılan faaliyetler kapsamında Mezitli Babil Mevkiinde bulunan Mersin Büyükşehir Engelsiz Sanat ve Kültürevinde Mesleğim Hayatım Portalı Meslek Tanıtım Günleri Fuarının açılışı yapıldı.

Açılışa Mezitli Kaymakamı Sayın Emin Sait KARAHALİLOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Serbülent SEVDİ, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun KILIÇ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mükerrem EKİNCİ, Şube Müdürleri Murat BAĞIŞ, Mustafa SAY, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun KILIÇ; Mesleki eğitimin, kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu söyleyip gençlerin mesleki teknik eğitime yönlendirilmesiyle yetiştirilecek nitelikli işgücünün ekonomiye kazandırılmış olacağını dile getirdi. Ayrıca Sayın KILIÇ; Öğrencilere, ortaöğretimde devam edilecek okul ve programların hangi mesleklerin yolunu açabileceğini ve bu mesleklerin kendilerine sağlayacağı yaşam standardı hakkında tanıtıcı bilgi vermesi konusunda bu tür çalışmaların önemli olduğu vurgusunu yaptı.

Protokol üyeleri kurulan stantları gezerek öğrenciler tarafından yapılan alan tanıtımlarını dinleyip incelemelerde bulundular.

Meslek Liseleri Tanıtım Günleri Fuarımız 2-3 Mayıs 2019 (Perşembe-Cuma) tarihleri arasında ziyaretçilerine açık olacaktır.

02-05-201902-05-201902-05-201902-05-2019

 

 

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.