MERSİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güdümlü SODES Hayata Gülümse Projesi´nin Sergi ve Kapanış Programı Gerçekleşti

Güdümlü SODES Hayata Gülümse Projesi´nin Sergi ve Kapanış Programı Gerçekleşti

Mersin Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, madde bağımlılarının tedavi sonrası yeniden topluma kazandırılması amacıyla Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yürütülen projenin kapanış programı, Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı´nda yapıldı.

Programda konuşma yapan Mersin Valisi Ali İhsan Su,SODES projeleri ile Mersin´de çok ciddi çalışmalar gerçekleştiklerini kaydederek, 52 proje için 27 milyon TL ödenek ayrıldığını söyledi.

´Hayata Gülümse Projesi´nin madde bağımlılığıyla mücadelede önemli bir yeri olduğunu belirten Su, "Bu proje kapsamında kurslara katılan, kursları bitiren, rehabilitasyonları gerçekleştirilen kardeşlerimiz yeniden hayata bağlanıyor. Kendine yeni bir hayat kuruyor, yaşam felsefesi değişiyor. Bu anlamda gerçekten çok çok önemli bir proje idi. Biz ilimiz genelinde de bağımlılıkla mücadele konusunda çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu onların ayaklarından bir tanesi. Her kurumumuz bu konuda çalışmalar yürütüyor" dedi.

Proje dahilinde uyuşturucudan kurtulma imkanı bulanların da duygularını ifade ettiği tören, Vali Su´nun; İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı, Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve projenin diğer paydaşlarına teşekkür belgesi vermesi ile sona erdi.

 

18-12-201818-12-201818-12-201818-12-2018

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Mah. GMK Bulvarı 33130 Yenişehir/MERSİN - 0324 329 14 81 / 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.